Windows Xp. dwa dyski - problem z SATA

Witam.

Mam następujący problem. Z racji bardzo kiepskiej płynności finansowej chciałem powiększy sobie trochę dysk na kompie. Mam komputer z Windows Vista i dyskiem 160 GB SATA. Znalazłem w piwnicy stary komputer i wyciągnąłem z niego starszy dysk 20 GB łączony tą taką szeroką taśmą. Mam też oryginalny Windows XP, ponieważ Visty nie chce z racji słabego kompa. Problem polega na tym. Po instalacji systemu na tym dysku 20 GB Windows XP nie widzi tego dysku 160 GB SATA. Wnioskuje, że problem jest ze sterownikami lub czymś podobnym. Czy ktoś mógłby mi pomóc łaskawie? Ponieważ nie mam wystarczającej wiedzy komputerowej aby sobie z tym poradzić. Niestety komputer potrzebuje “na już” do pracy, więc jak byście byli mili bardzo prosiłbym, o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

System XP powinien “zobaczyć” ten dysk SATA po zainstalowaniu Service Pack’ów 2 i 3. Są w nich sterowniki SATA.

Inną drogą jest odrębne ich pobranie ze strony fabrycznej płyty głównej tego komputera z XP-kiem, no i zainstalowanie.

Sterowniki sa na service packu 2 i 3 tak? czyli jak zainstaluje sp 2 to juz go powinien zobaczyc? czy dopiero jak zainstaluje wszystkie 2 ?

Wystarczy Service Pack 2.

zainstaluj sp3 jest nowszy i bezpieczniejszy

a podaj jeszcze model płyty głównej

zainstalowalem to i to i jakos poszlo :slight_smile: dzieki wielkie za pomoc :slight_smile: pozdrawiam.