[Windows XP] Dziwna sprawa z autologowaniem i wyłączaniem pc


(Masterorigami1) #1

Witam!

Niedawno kumpel formatował dysk i reinstalował system (Windows XP SP3) - pomyślał, że po 2 latach komputerowi przyda się "odświeżenie". Nie jestem pewien czy po reinstalacji zainstalował Service Pack 3 i pozostałe aktualizacje z Windows Update, ale raczej tak. Generalnie dba o takie sprawy. W każdym razie niedługo po instalacji systemu (ale nie od razu) pojawił się pewien denerwujący detal, a mianowicie:

  1. Gdy uruchamia komputer brak jest autologowania i system nie ładuje się automatycznie. Pojawia się natomiast monit o podanie hasła użytkownika. Mimo, że kumpel podczas reinstalacji systemu nie podawał żadnego hasła dla konta Administratora oraz swojego konta użytkownika. Dodatkowo nie jest to taki standardowy ekran logowania jak w Windows XP (avatar użytkownika, nazwa użytkownika, hasło i strzałeczka), tylko po prostu okienko z polem na hasło i 'OK'.

Jako, że brak jest jakiegokolwiek hasła trzeba pozostawić to pole puste i kliknąć 'OK' - wtedy system się ładuje.

  1. Standardowo wyłączanie komputera w XP wygląda tak: Start -> Wyłącz komputer -> (okienko z 3 opcjami: Stan wstrzymania, Wyłącz, Uruchom ponownie) -> Wyłącz. U kumpla po wybraniu Start -> Wyłącz komputer, pojawia się także inne niż zazwyczaj okienko, są bodaj także opcje dot. hibernacji i wylogowywania. Trzeba zaznaczyć wyłącz komputer, kliknąć 'OK' i dopiero wtedy system się zamyka.

O co tutaj chodzi?

Pozdrawiam.

P.S. - Problem rozwiązuje na odległość, telefonicznie, więc ze screenami raczej będzie blado.


(przemopk) #2

odnośnie punktu 1:

konfigurujemy-windows-automatycznego-logowania-t340232.html


(michel666pl) #3

Odnośnie punktu 2:

Panel sterowania - > Konta użytkowników -> Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników -> Użyj ekranu powitalnego


(przemopk) #4

uważam, że odnośnie punktu 2 może pomóc wyłączenie funkcji hibernacji oraz w koncie użytkownika (panel sterowania, konta użytkowników) w panelu zmień sposób logowania lub wylogowania użytkownika, "odptaszkować" funkcję użyj szybkiego przełączania użytkowników.

@michel666pl;

obawiam się, że to nie wpłynie na ten punkt, ale może się mylę :smiley:


(Masterorigami1) #5

Niespodzianka. Porada michel666pl pogromiła problem 1 oraz 2. :expressionless: Dzięki Wam za pomoc! Pozdrawiam.


(przemopk) #6

michel666pl

cofam swoje wątpliwości :slight_smile: