Windows XP - dziwny ekran, problemy z uruchomieniem systemu

Witam i od razu przepraszam jeśli piszę w złym dziale. Mam poważny problem ze swoim kompem. Podczas normalnego użytkowania, komp troszkę się zamulił, następnie przez ok. 1 sekundę pojawił się niebieski ekran, a następnie całkowicie się wyłączył. I właśnie po tym zdarzeniu, komputer nie uruchamia się prawidłowo. Podczas ładowania systemu pojawia się taki ekran:

(może niewiele widać, ale generalnie jest to ciąg znaków, które nie tworzą sensownej całości).

Kiedy już powinien załadować się system i pokazać ekran logowania, oczom ukazuje się coś takiego:

Komputer uruchamia się w trybie awaryjnym. Przywrócenie systemu nie działa (brak dostępnych punktów przywracania).

Reinstalka systemu jest bardzo, ale to bardzo utrudniona, gdyż polecenia w jej trakcie są widoczne w formie mniej więcej takiej, jak na pierwszych dwóch załączonych zdjęciach. Chkdsk nic nie daje. Być może będzie konieczna wymiana jakiegoś komponentu, ale jakiego?

Ktokolwiek? Cokolwiek?

Karta graficzna? Spróbuj podmienić, jeśli masz możliwość lub skorzystaj z karty zintegrowanej, jeśli Twoja płyta główna taką posiada i będziesz wiedzieć, co jest uszkodzone.

Ze zintegrowaną to samo niestety.

Jaki masz zasilacz?

FEEL III - 400 ATX 12V 2.2 Compatible

To jet rzęch jakich mało, a nie zasilacz. Radzę Ci go jak najszybciej wymienić jeżeli nie chcesz wywalać kompa na śmietnik. Zapoznaj się z tym: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Wymiana zasilacza raczej tego problemu nie rozwiąże. Skoro problem występuje na karcie zintegrowanej jak i na zewnętrznej - to sugerowałbym zresetować BIOS i modlić się by to wystarczyło - bo jeśli nie - to płyta główna będzie zapewne do wymiany…

A BIOS widzisz normalnie?? Bo jeśli tak, to tu MoBo nie wini…

Veers , może rozwiązać. Ja spodkałem się z taką sytuacją, że po włączeniu komputera były widoczne różnokolorowe krzaczki i okazało się, że było to wina zasilacza. Zresztą zasilacz tak czy siak trzeba wymienić, bo może się spalić i trzeba będzie składać nowy komputer.

W BIOSie też są te krzaczki. Poza tym po włączeniu, komp zaczął wyć i przestaje dopiero kiedy się rozgrzeje. Spróbuje w takim razie zresetować BIOSa. Chyba jednak, sumując wszystkie wypowiedzi, do wymiany MoBo i zasilacz będą:/

Dodane 14.01.2012 (So) 14:19

Niestety, BIOS zrestartowany i nadal bez zmian. W związku z tym, korzystając z wątku, poproszę o poradę co do zakupu nowego zasilacza i płyty głównej. Zapoznałem się z linkiem, który wkleił Piotr92, ale mnogość wyboru jest duża, a ja fachowcem w tej dziedzinie nie jestem.

Komputer to:

Karta graficzna: Gigabyte GeForce 8500GT

Procesor Intel E2220 2.4 GHz 1MB

RAM 2x1024MB

Dysk twardy Seagate 320GB

Nagrywarka Samsung DVD

Obecny zasilacz to wspomniany wcześniej FEEL III - 400 ATX 12V 2.2 Compatible, a obecna płyta główna to Gigabyte S-series GA-P31-DS3L.

Proszę o pomoc i w poniedziałek ruszę do sklepu;)

Z góry wielkie dzięki!

Nie koniecznie musi to być wina zasilacza. Zasilacz jest do wymiany ze względu na to, że niestety nie jest zbyt dobrej jakości i może być tak, że z czasem się spali i uszkodzi cały komputer.

Momencik - ZANIM ruszysz do sklepu - weź nam tu wyjaśnij jakim cudem sprawdziłeś “zintegrowaną” grafikę, skoro ta płyta takowej nie posiada ?

Odpowiedź jest o tyle istotna, że być może nie płyty potrzebujesz - lecz nowej karty graficznej…

Przed zrestartowaniem BIOSa, w trybie awaryjnym wyłączyłem kartę graficzną i po ponownym uruchomieniu kompa nic się nie zmieniło. Dlatego też stwierdziłem, że to nie wina karty graficznej, ale chyba wyszedłem na informatycznego idiotę. Szczerze mówiąc nie zdawałem sobie sprawy, że ta płyta główna nie ma zintegrowanej karty graficznej:/

Tak więc - bądź łaskaw wyjąć kartę graficzną i zastąp ją inną (wystarczy że komputer wystartuje i BIOS pokaże normalne znaki). Jeśli tak się stanie - to winowajcą jest ewidentnie karta graficzna.

Jeśli nie masz innej karty - to też jeszcze nic straconego: po wyjęciu obecnej przetrzyj styki złącza i ponownie podłącz ją do płyty głównej.

Dzięki wielkie za pomoc. Problemem okazała się karta graficzna. Przy okazji wymieniłem też zasilacz. Temat jest już nieaktualny. Jeszcze raz dzięki bardzo!