Windows XP - ekran wyboru użytkownika - jak wyłączyć

Witam!

Mam Win XP Professional. Po zainstalowaniu .Net Frameworka pojawia się ekran wyboru użytkownika przy starcie systemu. Przedtem go nie było. Może wiecie jak to wyłączyć?

Pozdrawiam

Jeśli masz tylko jednego usera bez hasła to ekranu być nie powinno. W innym przypadku możesz zdefiniować który user ma się logować automatycznie:

Start -> Uruchom: control userpasswords2

i tam odznacz “Aby używać tego komputera…”, wtedy zostaniesz poproszony o podanie usera i hasła który ma się domyślnie logować do systemu.

Ale ja mam tylko Administratora… i jeszcze dodatkowo bez hasła… Gość na pewno jest wyłączony bo sprawdzałem.

PS: jest jeszcze jedno konto ASP.NET MACHINE A… To chyba konto jest po instalacji net framework…

To jakich userów masz na ekranie wyboru?

Właśnie w tym aplecie który podałem kliknij na zaawansowane -> zaawansowane -> użytkownicy, tam możesz podejrzeć ukrytych bądź zablokowanych userów.

Tak czy owak czemu nie możesz zrobić tego o czym pisałem?

Proszę, to pomoże. :slight_smile:

http://support.microsoft.com/kb/315231/pl

Sprawdzone.

usuń to dodatkowe konto ASP.NET MACHINE i problem zniknie

Panel Sterowania -> Konta Użytkowników -> usuń konto ASP .NET Machine

M@ster , mam tylko do wyboru Administratora przy starcie… Dopiero jak wejdę na Userów na kompie to wtedy zobaczyłem tego.NET.

A do czego to konto służy jak się nawet zalogować nie mogę… Może ono jest potrzebne do poprawnego funkcjonowania .Net frameworka

Sam je usunąłem u siebie i nic się nie stało.

Na moim 2 kompie również mam od dawna usunięte to konto i jak na razie nic się nie dzieje :wink:

Aby zrezygnować z logowania przez ekran powitalny, należy:

  1. Menu START, dalej URUCHOM i uruchomić: control userpasswords2.

  2. Otworzy się okno Konta użytkowników.

  3. Zaznaczyć użytkownika, który ma się logować bezpośrednio i jednocześnie odznaczyć - “Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło”.

Teraz logowanie będzie automatyczne.

OK dzięki wszystkim za pomoc… Działa już poprawnie. Pozdro