Windows XP - ekran wyboru użytkownika - jak wyłączyć

(C3rsh) #1

Witam!

Mam Win XP Professional. Po zainstalowaniu .Net Frameworka pojawia się ekran wyboru użytkownika przy starcie systemu. Przedtem go nie było. Może wiecie jak to wyłączyć?

Pozdrawiam

(M@ster) #2

Jeśli masz tylko jednego usera bez hasła to ekranu być nie powinno. W innym przypadku możesz zdefiniować który user ma się logować automatycznie:

Start -> Uruchom: control userpasswords2

i tam odznacz "Aby używać tego komputera....", wtedy zostaniesz poproszony o podanie usera i hasła który ma się domyślnie logować do systemu.

(C3rsh) #3

Ale ja mam tylko Administratora... i jeszcze dodatkowo bez hasła... Gość na pewno jest wyłączony bo sprawdzałem.

PS: jest jeszcze jedno konto ASP.NET MACHINE A... To chyba konto jest po instalacji net framework...

(M@ster) #4

To jakich userów masz na ekranie wyboru?

Właśnie w tym aplecie który podałem kliknij na zaawansowane -> zaawansowane -> użytkownicy, tam możesz podejrzeć ukrytych bądź zablokowanych userów.

Tak czy owak czemu nie możesz zrobić tego o czym pisałem?

(Piotr Adam) #5

Proszę, to pomoże. :slight_smile:

http://support.microsoft.com/kb/315231/pl

Sprawdzone.

(karllodprogramy) #6

usuń to dodatkowe konto ASP.NET MACHINE i problem zniknie

(deFco247) #7

Panel Sterowania -> Konta Użytkowników -> usuń konto ASP .NET Machine

(C3rsh) #8

M@ster , mam tylko do wyboru Administratora przy starcie... Dopiero jak wejdę na Userów na kompie to wtedy zobaczyłem tego.NET.

A do czego to konto służy jak się nawet zalogować nie mogę... Może ono jest potrzebne do poprawnego funkcjonowania .Net frameworka

(deFco247) #9

Sam je usunąłem u siebie i nic się nie stało.

(Dawid Czernek) #10

Na moim 2 kompie również mam od dawna usunięte to konto i jak na razie nic się nie dzieje :wink:

(Stpuzio) #11

Aby zrezygnować z logowania przez ekran powitalny, należy:

1. Menu START, dalej URUCHOM i uruchomić: control userpasswords2.

2. Otworzy się okno Konta użytkowników.

3. Zaznaczyć użytkownika, który ma się logować bezpośrednio i jednocześnie odznaczyć - "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło".

Teraz logowanie będzie automatyczne.

(C3rsh) #12

OK dzięki wszystkim za pomoc... Działa już poprawnie. Pozdro