Windows XP + Hamachi + Zapora + Warcraft 3

A więc, chciałem z kolegą pograć przez siec lokalną w Warcrafta 3 TFT. Obaj mamy hamachi na najwyższej wersji, ja odblokowałem je w swojej zaporze i odblokowałem port 6112(potrzebny do gry w warcrafta)(mam SP2).Kolega też odblokował to wszystko ale teraz mamy problem. On również ma SP2, no ale… nie może uruchomić zapory “system Windows nie może uruchomić usługi zapora systemu Windows” - takie coś przesłał mi na gg - taki błąd mu wyskakuje i do wyboru ma tylko OK. Co mamy zrobić aby pograć sobie w dwóch (obaj mamy oryginalne Warcrafty - a w każdym razie on ma zainstalowanego oryginalnego i nie chcemy grac przez battle neta ).

Proszę o szybką pomoc…

może ma wyłączoną usługę “zapora systemu Windows” Czy nie robił kiedyś “ulepszania kompa” kompa jakimś tweakerem ?

trzeba włączyć usługę - można to zrobić start >>mój komputer (kliknąc prawym przyciskiem myszy rozwijamy menu) >>zarządzaj >>usługi >> znajdujemy usługę “zapora systemu Windows” (kliknąc prawym przyciskiem myszy rozwijamy menu) i klikamy na uruchom (ewentualnie uruchom ponownie)

Kolega zrobił tak jak napisałeś, no ale cóż pojawił się kolejny problem:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 2a84f4097d

Pomocy :evil:

p.s.

tweakerem - co to?? :twisted:

a twój kolega pracuje na koncie administratora jak nie to niech się zaloguje do systemu jako administrator

Kolega ma trzy konta na komputerze - swoje, jego siostry i ojca… Próbował z wszystkich tych kont i nic to nie dało (wszystkie są kontami administratora - a przynajmniej tak on twierdzi).

niech zajrzy tu