Windows XP HE OEM + zmiana procesora = złamanie licencji?

Witam. Komputer mi trochę ostatnio wolniej chodzi ze względu na moje wyższe wymagania i postanowiłem zmienić procesor (bo RAMu mam aż za dużo na tak słaby procek). Mój problem tkwi w tym, że zakupiłem wcześniej Windows HE w wersji OEM i nie wiem czy zmiana procesora spowoduje wygaśnięcie licencji mojego systemu?

przeczytaj dokładnie eula systemu windows

Procesora nie,chodzi tylko o płytę główną,wymiana trzech kluczowych elementów wymaga tylko aktywacji

Np. ja dołożyłem dysk twardy,wgrałem nowe firmware do czytnika i wymieniłem kartę grafiki,wtedy Windows poprosił o aktywację,która się udała,to płyta główna jest tym powiązanym elementem,też mam XP OEM,nie łamiesz licencji dopóki nie zmienisz płyty,albo nie kopiujesz sobie systemu i nie instalujesz używając pirackich kluczy,itp.

Dzięki za pomoc.

nawet jak zmienisz płytę dzwonisz do MS i aktywujesz bez problemu telefoniczne

To już będzie chyba truizm jeśli się spytam, iż chcę na OEM-ie zamontować nowe kości RAM-u oraz lepszy procek?

Rozumiem, że nie będzie żadnego problemu i aktywuję bezproblemowo XP?

problemu nie powinno byc, ale będziesz musiał dzwonic do MS i to ewentulanie jak coś to moze być utrudnieniem

A jeżeli dołożę tylko RAM, to co wtedy?

Czy od razu system odkryje, że coś się zmieniło i przy restarcie zażąda nowej aktywacji, czy problem wyskoczy dopiero przy reinstalacji systemu, czy też w wypadku RAM-u w ogóle nic się nie stanie?

Jeżeli tylko RAM nic sie nie stanie :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź! :slight_smile: