Windows XP HE preinstalled

Zamierzam w najbliższym czasie kupić laptopa ASUS A6R-B037. Mam do wyboru 2 wersje: BEZ systemu operacyjnego lub Z systemem operacyjnym Windows XP HE SP2 w wersji preinstalled 200 zł drożej od wersji bez systemu operacyjnego (czyli otrzymuję sysetem operacyjny w wersji preinstaled, który jest około 150zł tańszy niż wersja OEM: 350zł).

Chciałbym uzyskać informację: czym różni się wersja PREINSTALLED od zwykłej OEM? Tzn.

  1. Co to jest licencja preinstalled (o co w niej chodzi)?

  2. Czy w ramach licencji preinstalled dostaję jakąś płytkę instalacyjną z systemem (lub obrazem systemu) czy nie?

Podobno NIE, ale przy pierwszym uruchomieniu/instalacji? można nagrać płytkę z systemem/obrazem systemu/kopią systemu? w celu późniejszego jego przeinstalowywania/odzyskiwania tzn. można nagrać swego rodzaju kopie awaryjną?

  1. Jak wygląda kwestia formatowania dysku i stawiania tego samego systemu od nowa, w ramach tej samej licencji i na tym samym komputerze? Czy jest to w ogóle możliwe, tzn. czy po sformatowaniu dysku da się ten sam system, w ramach tej samej licencji, od nowa postawić na tym samym komputerze? Czy system w wersji preinstaled jest systemem jednorazowego użytku (jak np. prezerwatywa) - raz zainstalowany nie nadaje się do reinstalacji?

  2. System Windows XP HE SP2 w wersji preinstalled jest około 150zł tańszy niż w wersji OEM? Czy lepiej kupić wersję OEM czy wersja preinstalled wystarczy (chodzi mi głównie o możliwość dosyć częstego przeinstalowywania systemu)?

Proszę o informacje na temat licencji Windows XP HE SP2, a także o opinie na temat w/w laptopa!

Dziękuję

Poczytaj http://www.pcworld.pl/artykuly/44348.html

Nie ma sensu zakupu Windowsa w wersji preinstalled. Przeciez jezeli ktos chce przeinstalować system to mozna wykonac ją tez z samej płyty.

Skoro kosztuje to o 200 PLN od OEM to lepiej zainwestować w Windows Professional ale wątpię czy wykorzystasz w pełni tę wersję systemu, bo ona jest przeznaczona raczej dla firm a nie dla domowego usera.

Z tego co było napisane to kosztuje o 200 zł drożej niż wersja BEZ SYSTEMU a nie od wersji OEM.

Jeśli chodzi o poradę to wg mnie ta wersja preinstalled jest tym, że już masz zainstalowane na dysku i po zakupie kompa możesz od razu go uruchomić. Będziesz musiał tylko podać kilka informacji konfiguracyjnych.

Natomiast o to czy jest płytka z Windowsem (a wg mnie powinna być i to jest zwykły Win XP HE OEM) to szukaj u producenta komputera.

Poza tym wg strony producenta możesz tam mieć normalnego Win

http://www.asus.com/products4.aspx?mode … =24&l3=134

Ludzie:

Napiszcie jeśli wiecie czym się różni system operacyjny Windows XP SP2 w wersji preinstalled (kupowany razem z laptopem), od systemu operacyjnego Windows XP SP2 w wersji OEM ? i czy Windows XP SP2 w wersji preinstalled jest to system z możliwością wielokrotnej reinstalacji na tym samym komputerze (np. po sformatowaniu dysku), czy jednokrotnej (zainstalowany 1 raz na stałe bez możliwości ponownej reinstalacji na tym samym laptopie) ?

WIEM co to jest Windows XP SP2 w wersji OEM !

NIE WIEM co to jest Windows XP SP2 w wersji preinstalled (kupowany razem z laptopem) ?

http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/157166.aspx