Windows XP HE SP3 - nie pobiera aktualizacji

Witam,

musiałem przeinstalować na laptopie system. Czysta instalacja Windows XP Home Edition SP3 PL, zainstalowałem sterowniki, przeprowadziłem proces aktywacji, zainstalowałem MSE. Problem z aktualizacjami. W przypadku Windows Update ciągle szuka i szuka … próbowałem Microsoft Update i to samo, chciałem ręcznie zainstalować IE 8 i co ? Instalator stoi na “pobieranie”, MSE się aktualizował prawie godzinę, ale się udało. Jakieś rozwiązanie ? System oryginalny, HDD sprawny (SMART, testy itp.).

Od siebie mogę dodać, że ja instalowałem windows xp sp2 i pierwsze co musiałem zrobić, żeby system się aktualizował to zainstalować sp3. Pierwsze wyszukiwanie aktualizacji przez windows update po instalacji systemu trwało u mnie około 40 min, bez ich instalacji, więc może poczekaj dłużej, a problem sam się rozwiąże.

Ja wiem o Co tobie chodzi. O usługe Windows Update. Mi tak samo ostatnio po reinstalacji dłuuuugo szukał tych pierwszych aktualizacji. Po prostu włączyłem żeby sam instalował aktualizacje i po około 2 godzinach wyskoczył monit że są aktualizacje. Na dodatek podczas korzystanie z Windows Update proces svchost prowadził do tego że miałem 100 % użycia procesora i wszystko się wieszało świeżo po instalacji systemu! :o rozwiązaniem było własnie to jak poczekałem aż sam sobie pobrał aktualizacje te pierwsze i dopiero potem było już normalnie także włącz automatyczne aktualizacje i cierpliwie sobie czekaj albo siedź na internecie poprzez np firefoxa:P

Właśnie od 3h trwa wyszukiwanie aktualizacji, dobra poczekam może coś się ruszy.

może tez być tak, że system znajdzie tylko kilka aktualizacji, dopiero po ich zainstalowaniu zacznie sypać kolejnymi i to w ilościach raczej hurtowych. możesz też spróbować uruchomić system ponownie (aktualizacje są wyszukanie od razu po starcie systemu).

Spróbuj zresetować usługę Windows Update.

Instrukcję, jak to zrobić znajdziesz tutaj: http://support.microsoft.com/kb/971058/pl .

Wykonaj czynności z kategorii “Samodzielne rozwiązywanie problemu” w “Windows Vista i Windows XP”.