Windows XP Home - 3,36 GB RAM zamiast 4 GB?

Witam,

W nowym komputerze, w Systemie w Panelu sterowania widnieje (po zmianie ilości kości pamięci z 1 GB na 4 GB) liczba 3,36 GB , zamiast 4 GB (chociaż włożone są tam prawidłowo 2 x 2 GB RAM).

Program SIW “widzi” 2 x 2 GB.

Dlaczego?

Czy system korzysta tylko z 3,3 GB?

Windows XP 64bit?

A system masz 32 czy 64-bitowy?? bo jeśli 32 bity to jest to normalny objaw.

Po prostu system 32-bitowy nie jest w stanie zaadresować więcej pamięci

32 bity, XP HOME, SP3.

To ograniczenie w systemach 32-bitowych, temat wałkowany tysiące razy.

32 bity nie obsłuży więcej niż 3 GB z groszami. Musiałbyś przesiąść się na 64 bit.

A to sorry, do tej pory działałem na komputerze jak wten stopce i nie miałem problemu z dużym RAMEM :]

Czyli 700 MB Ram w ogóle nie jest wykorzystywane, chociaż je mam…

XP mało pamięci zużywa, więc te 3,3GB powinno w zupełności wystarczyć. Tym bardziej, że pojedyncza aplikacja w systemie 32-bit może użyć najwyżej 2GB.

Czyli w zasadzie, żeby tę “moc” RAMu wykorzystywać w 100%, musiałbym zakupić np. system SEVEN…

Będzie działać odpowiednio sprawnie na HP compaq nx7400 z 1,73 Ghz procesorem?

64-bitowy.

Powinno działać sprawnie. Nie wiem czy jest sens zmieniać system tylko dla dodatkowych 700MB RAM’u.

7 w dodatku 64-bitowy sam w sobie bierze znacznie więcej RAM’u niż XP, więc różnica jest nieznaczna.

Inna sprawa, że XP jest już przestarzały i 7 jest przyjemniejszym systemem.

No właśnie, bart.

Chyba przesiądę się na Seven jak już naprawdę XP przestanie być aktualizowany (wspierany) i coraz więcej aplikacji będzie odmawiało współpracy z XP.

Póki co jest nieźle.

Dokładnie.

Poczekaj jeszcze 2 lata na Windows 8, do tej pory XP powinien wystarczyć.

… lub postawic ramdisk i tam pamiec wirtualna umiescic…

bedzie dzialac, ale musisz miec conajmniej 1GB ram i powylaczac fajerwerki w win7

RAMDISK, mógłbyś clockwork coś więcej o tym powiedzieć?

To znaczy, że mógłbym jednak wykorzystać te 700 mb, które teraz leżą odłogiem??

:smiley:

tu masz wiecej info + instalke -> http://www.mydigitallife.info/2007/05/2 … 03-server/

ps. pamietaj o tym, ze za kazdym wlaczeniem kompa ramdisk ‘stawia’ sie na nowo, wiec musisz usunac z niego kosz (ppm i suwak na 0)

Dziękuję clockwork, ale po przeanalizowaniu spawy chyba jednak pozostanę przy tych 3,36 :]