Windows XP Home Edition - BSOD zaraz po uruchomieniu

Witam.

Dostałem do naprawy laptopa marki ASUS, do tej pory nie włączał się, ponieważ wyskakiwał komunikat o braku plików: ntfs.sys, pci.sys oraz isapnp.sys. Za pomocą konsoli odzyskiwania przywróciłem wszystkie 3, no i teraz pojawia się kolejny problem, ponieważ przy wyborze jakiegokolwiek trybu działania systemu, czy to awaryjny, czy normalny, czy ostatnia dobrze znana konfiguracja wyskakuje mi taki oto nietypowy BSOD, który trwa DOSŁOWNIE niecałą sekundę. Próbowałem już użyć polecenia fixmbr, które nic tu nie wniosło. Proszę o jakieś rady, musi się obejść bez utraty danych, inaczej zrobiłbym po prostu formata.

Spróbuj zrobić instalację nakładkową: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Wykonując takie naprawy dobrze jest mieć na półce płytkę CD z programem Avira AntiVir Rescue System : http://www.dobreprogramy.pl/Avira-AntiVir-Rescue-System,Program,Windows,20514.html i odczyścić system z ewentualnych infekcji, tym bardziej, że ów BSOD na to wskazuje. Ponadto program ten usuwa błędy startowe komputerów.

Niestety nie posiadam w swoim instalatorze opcji “R”, czyli napraw. Jest tylko instalacja na wybranej partycji, tworzenie partycji oraz jej usuwanie.

@Poraj - już próbuję.

Dodane 14.06.2013 (Pt) 20:54

Niestety, program nie pomógł, raz udało się przeskanować, po czym po jakichś 10 minutach w oknie z infekcjami pojawiło się “Killed” i skaner zakończył działanie. Teraz nawet nie mogę go zacząć, bo od razu pojawia się “Killed”.

Odpal linuxa z CD/DVD live zgraj zbędne dane i wgraj system od nowa - albo odepnij dysk i idz do innego PC zgraj tam dane i wgraj po włożeeniu do lapka dysku system i po kłopocie

Tego się też obawiałem. System jest potężnie uszkodzony i bez reinstalacji się nie obędzie.