Windows XP Home Edition problem z startem

Cześć

Mam taki problem: Wczoraj wyłączając komputer nie chciało mi się czekać aż dobrze się zamknie system i wyłączyłem go przyciskiem…

A dziś mam problem bo system nie chce wystartować.

Tzn pojawia się okno z możliwością wyboru trybu uruchomienia: Ostatnia dobra konfiguracja ,tryb awaryjny z obsługą sieci / z wierszem poleceń.

Wybranie któregokolwiek z trybów nie przynosi efektów.

Na komputerze mam ważne dokumenty i nie chce utracić danych.

Więc postanowiłem zrobić instalację nakładkową Klik instalacja  i postępuję według instrukcji…

System Windows XP Home Edition bios Phoenix

Mam błąd STOP 0x00000024 (0x0019203 0x89FA8008 0xC0000102 0x00000000)

Ustawiałem bootowanie z płyty, nastepnie według poleceń Naciśnij dowolny przycisk w celu instalacji.

Potem Aby rozpocząć instalacje systemu Windows XP naciśnij klawisz Enter i klikam Enter

I wyskakuje okno: Instalator systemu Windows XP Home Edition Badanie dysku 238473MB O o identyfikatorze 0, magistrala 0 na atapi…

I czekałem tak ponad godzine ale żadnego progresu w tym badaniu nie ma.

Nie wiem czy coś źle robię czy za krótko czekam z tym badaniem dysku ?

Bo mi nie wyskakuje to okno z potwierdzeniem licencji jak w tej instrukcji nakładkowej…

Dodam jeszcze że po wejściu w konsole odzyskiwania Microsoft Windows jest Blue Screen STOP 0x00000024 (0x0019203 0x89FA8008 0xC0000102 0x00000000)

 

 

 

 

Możesz sprawdzić dysk twardy, bo wygląda podejrzanie w tym przypadku. Pobierz Hirens BootCD i nagraj na płytę. Uruchom z przygotowanej płyty i wybierz Testing Tools >> Test Hard Disk Drive.

Jeżeli skanowanie nie wykryje błędów i wartość SMART: 0 oznacza to, że dysk jest sprawny. Jeżeli wartość SMART jest inna od 0 oznacza to problem z dyskiem twardym.

W razie potrzeby pliki możesz skopiować z wykorzystaniem Mini XP z Hiren’s boot, przez dowolną instalkę Linuksa LiveCD np. ubuntu czy mint lub poprzez WinPE z poziomu płyty instalacyjnej np. Win 7 czy Win10.

Problem rozwiązany.

Posypały się pliki gdy komputer stracił napięcie jak wyłączyłem komputer przyciskiem nie czekając aż sam się prawidłowo wyłączy.

Trzeba było wyjąć dysk i przeskanować.

Bo próby uruchomienia konsoli odzyskiwania xp niczym nie skutkowały.

Temat do zamknięcia / usunięcia.