Windows Xp home edition pytanie

otoz mam dwa komputery z oryginalnym windows xp home edition oem sp1 + myszka zaktywowalem je poprzez telefon numery aktywacyjne zapisalem sobie w telefonie podczas rozmowy wpisalem kody aktywacyjne , aktywowalem systemy i okazalo sie ze padla mi bateria w telefonie a nie zapisal mi on tych kodow aktywacyjnych pytanie czy mozna je jakos wyciagnac z systemu?? boje ze moza mi pasc system a juz nie chce dzwonic do ms-a za dlugo to trwa .

Kody które podaje Microsoft potrzebne do aktywacji zmieniają się każdego dnia przynajmniej tak mi powiedzieli jak się zapytałem.Kiedyś też sobie zapisałem te numery i po ponownej instalacji je wpisałem i nie zadziałały więc to prawda.Po prostu nie ma innej rady będziesz musiał zadzwonić ponownie jak będziesz musiał aktywować Windowsa.

Jeśli mówisz o tym kodzie aktywacyjnym który podaje Ci maszyna to nie masz go co zapisywać gdyż nie działał by on za drugim razem. Albo będziesz musiał znów dzwonić do MS albo zarejestruj się w MS i następnym razem klikniesz AKTYWACJA PRZEZ INTERNET i samo się wszystko zrobi. :smiley:

Kody do aktywacji są za każdym razem inne. W MS generują je z identyfikatora instalacji, który Ty im musisz podać, a który także zmienia się po każdej instalacji. Nawet jeśli są ciągle inne, to w MS mogą je powiązać ze sobą (tym bardziej z kluczem z certyfikatu) i stąd na przykład wiedzą ile razy aktywowałeś Win.

Aktywować przez internet można tylko, jeśli się nie mylę, do 5 razy. Potem trzeba dzwonić. Sam aktywowałem juz kilkanaście razy i wiem, że im więcej mam aktywacji na ten sam klucz produktu to na infolinii zadają coraz to głupsze pytania i są bardziej podejrzliwi. :wink:

Proszę zmienić tytuł na konkretny

Jarek_OSW

Gwoli uściślenia - nie trzeba się nigdzie rejestrować aby móc aktywować przez Internet :wink:

i tu kolega ma racje rejstrujesz się tylko wtedy kiedy chcesz otrzymywac jakieś dodatki np. tak jak ja zarejstrowałem sie i otrzymalem 3 płyty z poprawkami i inne za darmo :wink: