Windows XP Home Edition SP3 - niebieski ekran

Witam od kilku miesięcy podczas normalnego korzystania z komputera (granie, korzystanie z internetu) wyskakuje mi niebieski ekran. Próbowałem to naprawić poprzez naprawę z płyty CD z Windowsem, lecz to nic nie dało. Sprawdziłem memtestem, ale doszło mi do ponad 5000% i nie znalazło mi błędu. Proszę was o pomoc w tej sprawie, z góry dziękuje.

Kody błędów:

0x000000C2

0x0000000A

0x000000C5

0x0000008E

0x00000050

0x000000D1

Sprzęt:

System - Windows XP Home Edition SP3 PL OEM

Płyta główna - MSI MS-7270

Procesor - AMD Sempron(tm) Processor 3000+

RAM - 2x512MB

BIOS - American Megatrends Inc. (nazwa firmy) AMI (typ)

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 7300 GT 128MB

Rycho_ ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Pokaż logi z HijackThis i Combofix.

Podczas pobierania i skanowania Combofix’em Wyłącz wszystkie programy antywirusowe!!

:-k

Ja bym w pierwszej kolejności przeinstalował sterowniki, najlepiej wszystkie.

Jeśli już mamy podejrzewać wirusy, to dajemy na początek tylko log z HiJackThis. :wink:

hijackthis-silent-runners-combofix-inne-instrukcja-t36654.html

No masz racje, zapomniałem o driverach.

Zrób to co pisze deFco247 , a potem logi.

Witam, przepraszam za tak długą niedostępność ale padł mi internet, a dodatkowo wczoraj padł mi komputer. Gdy uruchamia się system to nagle pojawia sie na ułamek sekundy niebieski ekran i komputer włącza się od nowa. Próbowałem z dyskietką startową ale okazało się że mój bios nie obsługuje dyskietek. Przedwczoraj tak się zastanawiałem nad tymi błędami i wpadłem na to że mógł to być antywirus, ponieważ praktycznie po każdym załadowaniu się systemu pojawiał się komunikat o błędnym połączeniu się antywirusa z jądrem.

A tak przy okazji może wiecie co to jest olhrwef?

Olhrwef.exe to wirus przenoszący się poprzez pamięci przenośne.

W trybie awaryjnym (F8 przed pojawieniem się paska ładowania Windowsa) wykonaj logi z programów OTL - OTL.txt i Extras.txt oraz log z GMER.

Logi wklej na wklej.org lub wklej.to, a w poœcie dajesz linki.