Windows xp home edition

Witam serdecznie i proszę o poradę, używam od jakiegoś czasu legalnego oprogramowania windows xp home edition , czy mogę i w jaki sposób zmienić na coś innego

Witam. Możesz przejść na Windows 7 za dopłatą.

a co mogę bez opłaty prócz Linuxa.

Za każdy system od MS musisz zapłacić, z innymi systemami (np. Linux) bywa różnie, najczęsciej za darmo.

a jaka jest cena by przejść na xp Professional

Dodane 30.05.2010 (N) 22:10

czy może wystarczy dograć sp3 i to będzie legalne i całkowicie wystarczające , jak to się ma do pełnej wersji xp

Po co? W użytku domowym nic to Ci nie zmieni, wersja Prof. jest przydatna w firmach itp. Zmiana na Prof możliwa jest tylko poprzez jej zakup i reinstalację systemu od zera. Po uruchomieniu nie zauważysz żadnej różnicy z tym co masz obecnie. Jeśli już chcesz kupować, to Windows 7 (podaj jaki masz sprzęt)

Jest to całkowicie legalne i zalecane ze względu na stabilność i bezpieczeństwo komputera.

Zwykły XP nawet bez żadnego SP jest wersją pełną

PS. wiesz co to jest " ?" Dlaczego go nie używasz? Nie wiadomo czy pytasz czy nas o czymś informujesz.

Pytanie brzmi: po co ci wersja Proffesional ? (przykład: jesli nie korzystasz np. z logowania do domeny - nie odczujesz żadnych + )

Cena zaś - jest taka jak cena XP Proffesional.

Legalne - na pewno. Wystarczające ? Nie bardzo rozumiem - do czego wystarczające …

To są jakieś wersje “niepełne” ? (pomijam milczeniem wersje SE - chociażby dlatego że nie mieszkamy ani w Indiach ani w Rosji)

Kosztuje 780 zł. http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowan … f_oem.aspx

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E4400, 2000 MHz (10 x 200)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-945GZM-S2 (3 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945GZ

Pamięć fizyczna 1024 (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u Award Modular (04/26/07)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 8500 GT (512 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 8500 GT

Monitor Sony SDM-HS75 [17" LCD] (1707749)

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek ALC883 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Magazyn:

Kontroler IDE Intel® 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller - 27C0

Dysk fizyczny Generic USB CF Reader USB Device

Dysk fizyczny Generic USB MS Reader USB Device

Dysk fizyczny Generic USB SD Reader USB Device

Dysk fizyczny Generic USB SM Reader USB Device

Dysk fizyczny SAMSUNG SP2504C (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-RAM GH22LS30 (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Pytam bo nie mam pojęcia czy do domowego użytku wersja home jest całkowicie wystarczająca… Proszę o wyrozumiałość.

Home - to po angielsku “dom” - więc wniosek nasuwa się sam przez się …

a wersja 64bit. , czy taka jest możliwa dla mnie

ratelkris , Dokup minimum 1 GB pamięci, bo ten 1 GB to troszkę mało ale na początek wystarczy i bez problemu (nawet szybciej niż obecny XP) będzie Ci śmigał Windows 7.

Oczywiście, że HOME jest wystarczająca, masz obecnie z komputerem/systemem jakieś problemy? Na Twoim miejscu bym zaczął od dokładnego “posprzątania” systemu, aktualizacji sterowników i dokupienia chociaż 1 GB pamięci RAM - odczujesz wyraźną poprawę wydajności.

Jest możliwa ale XP - drogi, do tego nie ma wersji polskiej oraz duże problemy ze zgodnością oprogramowania, Windows 7 - 64 bit- nie ma potrzeby, ale będzie działał bez problemu, jednak ma trochę większe wymagania niż 32 bit i czasami są problemy ze zgodnością oprogramowania.

Dzięki bardzo za informacje , co prawda ramu jest mało , mam kość jeszcze ddr2 2gb lecz płyta tego nie obsługuje.

No to sprzedaj koledze/na Allegro i kup taką, która będzie działała. Dlaczego nie obsługuje? Jakie są objawy?

Tak jest w specyfikacji płyty, jak ją wsadzę to tylko widzi 1gb więc myślałem że zmiana systemu coś tu pomoże.

Zmiana systemu nic nie pomoże jeśli bios jej nie widzi.

Są dwa rodzaje pamięci przy których 2 GB jest widziane ale szukać akurat ten typ to trochę trudna (i bezsensowna) sprawa: http://download.gigabyte.ru/memory/moth … s2_3.0.pdf

W Twoim przypadku wchodzi w rachubę tylko dokupienie DDR II (533 MHz) 1 GB http://infobot.pl/r/1LpK

Dzięki za ofiarną pomoc.