Windows XP Home z Toshiba Recovery jako maszyna wirtualna

Witam!

Posiadam laptopa Toshiby. W zestawie był HP Home jako nośnik Recovery. Teraz mam Vistę, a chciałbym mieć stary system jako maszynę wirtualną (jest mi potrzebny, a chcę zaoszczędzić czas i miejsc na dysku). Próbowałem z niej zrobić dysk wirtualny przy użyciu VirtualPC 2007, a także VirtualBox 1.5.0. W obu przypadkach system się normalnie odtwarza, tak jak na “surowym” sprzęcie, ale później się nie uruchamia. Zainstalowałem go na oddzielnej partycji, później zrobiłem jej obraz przy użyciu DriveImage XML, następnie przywróciłem go na nowo utworzony dysk wirtualny spod innego wirtualnego systemu (XP Pro). Mam go wtedy w menu wyboru systemów, i gdy próbuję uruchomić to pojawia się:

error2.png

Myślałem, że to może coś w boot.ini, ale chyba jest okej, wklejam na wszelki wypadek:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

Gdy odpalam go jako jedyny system, to pojawia się komunikat:

error1.png

Zaciąłem się i nie mam pomysłu co dalej. Udało się komuś coś takiego wykonać? Ma ktoś jakiś pomysł?

Z góry dziękuję :slight_smile:

Nic nie zrobisz. Odtwarzanie systemu działa wyłącznie z laptopem Toshiby