Windows XP i 10

Dzień dobry planuje zainstalować koło leciwego XP’ka W10 na drugiej partycji. Czy to spowolni komputer ? Dodam że nigdy nie instalowałem systemu obok. Dysk stosunkowo mały 160GB. Pozdrawiam

Nie do przewidzenia! Zainstalowanie Win10 może się w ogóle nie udać ze względu na brak odpowiednich sterowników. Wszystko zależy od sprzętu.

Zauważ, że Windows 10 się nie instaluje poprawnie komputerach, które teoretycznie obsługują tylko ten system. Ponadto pytanie brzmiało, czy instalowanie obok XP spowolni komputer. Odpowiedź brzmi: Nie, jeżeli parametry komputera spełniają wymagania systemu Windows 10. Jeżeli nie spełniają, to na Windows 10 będzie mulił, ale Windows XP nie odczuje tego w żaden sposób.

1 polubienie

Dziękuję serdecznie Windows 10 tylko mi jest potrzebny do kilku programów które niestety już nie wyszły na xp. I mam jedno jeszcze pytanko czy koło 32 bit XP’ka mogę zainstalować 64 bit 10 ?

Możesz. Generalnie systemy wzajemnie na siebie wpływu nie mają, bo i jak mają mieć. Pracuje tylko jeden na raz :wink:

1 polubienie