Windows XP i 10

(czasem.mysl89) #1

Dzień dobry planuje zainstalować koło leciwego XP’ka W10 na drugiej partycji. Czy to spowolni komputer ? Dodam że nigdy nie instalowałem systemu obok. Dysk stosunkowo mały 160GB. Pozdrawiam

(Astor44) #2

Nie do przewidzenia! Zainstalowanie Win10 może się w ogóle nie udać ze względu na brak odpowiednich sterowników. Wszystko zależy od sprzętu.

(Direwolf) #3

Zauważ, że Windows 10 się nie instaluje poprawnie komputerach, które teoretycznie obsługują tylko ten system. Ponadto pytanie brzmiało, czy instalowanie obok XP spowolni komputer. Odpowiedź brzmi: Nie, jeżeli parametry komputera spełniają wymagania systemu Windows 10. Jeżeli nie spełniają, to na Windows 10 będzie mulił, ale Windows XP nie odczuje tego w żaden sposób.

(czasem.mysl89) #6

Dziękuję serdecznie Windows 10 tylko mi jest potrzebny do kilku programów które niestety już nie wyszły na xp. I mam jedno jeszcze pytanko czy koło 32 bit XP’ka mogę zainstalować 64 bit 10 ?

(pionner) #7

Możesz. Generalnie systemy wzajemnie na siebie wpływu nie mają, bo i jak mają mieć. Pracuje tylko jeden na raz :wink: