Windows XP i 7 - okno wyboru systemu


(Deard242) #1

Witam!

A więc tak.., posiadam dwa systemy operacyjne (na oddzielnych partycjach) Win XP & 7-kę. Windows XP jest głównym systemem.

Przy uruchamianiu komputera mam okno z wyborem systemu, jako że częściej potrzebuję użytkować XP-ka to chciałbym wyłączyć automatycznie pojawiające się te okno z wyborem i zastąpić je klawiszem (np. F8), wiem że kiedyś mój znajomy coś takiego miał - ja niestety nie mam pojęcia jak to ustawić.

**UWAGA**

  • Od razu chcę przestrzec przed głupimi odpowiedziami jak np. Mój Komputer (PPM) - Właściwości - Uruchamianie i odzyskiwanie - i tutaj ustaw mniejszy czas np. 1 sekundę.

Otóż nie..! Zależy mi na tym, aby było domyślnie przy uruchamianiu systemu nie było okna z wyborem systemu aczkolwiek można by go było ręcznie wznowić (np. tak jak wejście do BIOSu).

Pozdrawiam, i dzięki za pomoc!


(surface) #2

głupia odpowiedz ustaw na zero bodź skorzystaj z tego artykułu

http://support.microsoft.com/kb/289022

a dokładnie to:

Ustawianie limitu czasu

W wierszu polecenia wpisz: bootcfg /timeout# gdzie # określa czas (w sekundach), po upływie którego będzie ładowany domyślny system operacyjny.


(Piotrkijak) #3

Widzę, że jeszcze nie nauczyłeś się korzystać z googli, bo domyślam się, że jakbyś skorzystał, to nie zakładałbyś tematu, bo sieć jest zawalona forami z tego typu pytaniem...

Proszę: http://tinyurl.com/27fp7jk


(surface) #4

jeżeli to ci nie odpowiada użyj innego boot managera np.grub


(Deard242) #5

Nie jest dla mnie problemem wyłączyć okno zupełnie. Mi bardziej chodzi o drugą część, wyłączam okienko rozruchowe, a przed wczytaniem domyślnie Win XP jak chcę zmienić na 7-kę to jak bez menu rozruchowego mam sobie poradzić?


(Piotrkijak) #6

W takim razie przy użyciu easybcd przestaw żeby domyślnym systemem był Windows 7 i tyle.


(Deard242) #7

Czy Ty czytasz to co ja napisałem??

Korzystam częściej z XP i chciałbym, aby on się ładował domyślnie ale na 7-ce również mi zależy (stosunek: XP 3/4 | 7 1/4).

Więc zależy mi na tym, aby okna rozruchowego się pozbyć (żeby się samoczynnie nie włączał) tylko wtedy kiedy ja go wywołam np. klawiszem F1, F2, F3..?

Rozumiesz już teraz!?


(Piotrkijak) #8

Aha, wątpię żeby coś takiego było możliwe do wykonania...