Windows xp i bluetooth

(Adzia1990) #1

Mam kolejny problem, chyba zaczne tu czesciej bywac;p Otoz kiedy dozylam do zrozumienia czemu nie dziala mi sluchawka bluetooth, dowiedzialam sie ze nalezy skonfigurowac pewne ustawienia w panelu sterowania-> urzadzenia bluetooth, lecz tu pojawil sie problem... nie mam takiej opcjiw panelu sterowania, nie wiem czemu tak jest, dlatego bardzo prosze was o pomoc... zastanawiam sie co moze byc tego przyczyna, cos z moim windowsem? czy moze gdzies te opcje sa ukryte, czy cos, ale tak czy inaczej komputer w ogole nie widzi sluchawki... prosze o pomoc

(korkodyl) #2

Witaj!

Czy masz windows XP + service pack2?

Jeśli nie masz SP2 to może być tego przyczyna.

(1bratek) #3

U mnie w panelu sterowania takze nie mam takiej opcji, pomimo tego ze win xp sp2.

Z urządzeniem bluetooth w komputerze powinna byc dostarczona plytka z oprogramowaniem, proponuje je zainstalowac, i sprobowac konfiguracji tego oprogramowania, ja bynajmniej wlasnie w ten sposob korzystam ze swojego urzadzenia

(Adzia1990) #4

problem w tym, ze to urzadzenie nie posiada zadnego oprogramowania..sama bylam zdziwiona tym, tu jest link:http://sklep.gral.pl/preview/Logitech/LogitechMobileExpressHeadsetBluetooth_46.php

poruszalam ten problem we wczesniejsym watku, lecz nikt mi nie odpisal:( moze powinnam scciagnac jakies oprogramowanie? tylko ,ze bardzo dlugo szukalam , nawet na orginalnej stronie i nic takiego nie ma.. co moge jeszcze zrobic?

(korkodyl) #5

Jaki to jest model słuchawki (symbol), może masz w instrukcji albo na samej słuchawce napisane.

Sprawdź, napisz, spróbuję coś znaleźć.

edit

A czy Ty masz w ogóle do kompa podłączony moduł bluetooth np. taki na USB???

(Adzia1990) #6

Logitech Mobile Express Headset---> tak dokladnie sie nazywa, nie ma zadnego symbolu...na gralu jest cos wiece jnapisane pod adrem, ktory podalam wczesniej:(

Złączono Posta : 21.03.2007 (Sro) 0:52

mam laptopa, ktory ma wbudowany bluetooth

(korkodyl) #7

Na stronie, którą podałaś nie ma żadnego symbolu urządzenia. Jest tylko nazwa, jaką Ty podajesz. Trudno jest szukać sterownika nie wiedząc do czego konkretnie...

Poza tym tam jest napisane:

wiec może Twój lapek nie obsługuje bluetooth v1.2?!

(Adzia1990) #8

hm.. wydaje mi sie niemozliwe, zeby nie oblugiwalo, bo jak patrzylam na te sluchaweczki to byly same 1v2, w takim razie nikt z laptopem np 2.0 juz nie moglby korzystac z tego? dziwne wydaje mi sie to.. a moze rzeba cos w windowsie skonfigurowac? no juz sama nie wiem, sviagnelam nawet jakis program , ale nim tez nic nie dizalalo, w ogole nie widzi sluchawki, a z komorka pracuje super...

Złączono Posta : 21.03.2007 (Sro) 1:11

a ten servive pack2 to w jaki sposob moge sprawdzic ze mam? bo szxzerze mowiac niezbyt sie znam.. i gdybym nie miala to skad najlepiej sciagnac?

(korkodyl) #9

Przyznam, że w tej chwili poddaję się... :oops:

W moim windowsie od czasu instalacji SP2 pojawiła się ikona bluetooth i od tamtej pory zawsze za jej pomocą konfiguruję te urządzenia.

Nie przydałem się tym razem... :oops:

Na pewno znajdzie się ktoś później, kto CI pomoże.

edit

Szukałem sterowników nawet w Chinach, ale ...niet... nigdzie nie ma.

(Adzia1990) #10

dzieki za checi:) sorawdzilam jest to service pack 2;]

(Edlib) #11

http://software.pocketnow.com/product.asp?id=10983

(Stały_bywalec) #12

Witam :slight_smile: SPróbuj ściągnąc i zainstalować bluesolei http://www.bluesoleil.com/download/index.asp Później włącz program i spróbuj wykryć urządzenia, jeśli wykryje Ci słuchawke to powinna być aktywana ostatnia ikona (symbol słuchawek) w tedy musisz "połączyć" słuchawke z BT i dalej spróbować skonfigurować w panelu streowania. Mój kumpel ma słuchawkę BT z Motoroli i wszytko mu śmiga - skype też. Powodzenia. Wiem że troche namieszałem, no ale... starałem się jak najprościej.

(1bratek) #13

Wez instrukcje od sluchawki poczytaj dodatkowo o mozliwosciach ich wykrywania, w niektorych urzadzeniach trzeba bylo wcisnac odpoiwednia kombinacje klawiszy i dopiero pozniej wykrywac ( np moja sluchawka SE HBH-608)