Windows xp i dysk (partycje) GPT

Witam

Własnie na jednym dysku zainstalowałem windows xp - partycja1 i windows 7 - partycja 2 - ten dysk był podzielony i formatowany przez instalator Windows XP - i na obu systemach jest widoczny - lecz co mnie zdziwiło zniknęła partycja o wielkości 100MB którą miałem jak był sam Windows 7 (była ona ukryta nie widoczna z eksploratora windows, można było ja zobaczyć poprzez ppm na mój komputer -> zarządzaj -> magazyn - zarządzanie dyskami)

Lecz głownie mi chodzi o drugi dysk, w windows7 jest on widoczny bo kiedyś go podzieliłem 2x500GB i sformatowałem i tak samo jest na mim trzecia partycja ukryta 100MB, lecz pod Windows XP system dysku ani partycji nie widzi lecz jak wejdę w

ppm na mój komputer -> zarządzaj -> magazyn - zarządzanie dyskam to jest tam widoczny dysk z napisem “chroniona partycja GPT” i moje pytanie jest następujące czy da rade bez formatowania i utraty danych spowodować by ten dysk był widoczny również w systemie xp ? A jak tak to jak ? Bo wydaje mi się że nie że musi być sformatowany na MBR czy coś takiego…:frowning:

dziekuje z góry za odpowiedzi…