Windows XP i firefox

witam,

na początku chciałam się przywitać, gdyż to mój pierwszy post na forum.

a teraz do rzeczy.

ostatnio nabylam notebooka i zainstalowałam na nim system windows XP SP2 (SP2 był dogrywany, bo dysk instalacyjny XP był tylko z SP1).

wszystko hulało pięknie do pewnego momentu. zainstalowałam NAV2005 a potem go odinstalowałam - system zaczął dłużej startować.

troszkę mieszałam w msconfigu, system startuje już troszkę lepiej, ale teraz niepokoi mnie to, iż np. jak klikam na przeglądarke Firefox to nim otworzy się okno przeglądarki to upływa wieczność! nie wiem od czego jest to zależne. a dysk kręci, kręci, kręci…

nie podejrzewam problemu z dyskiem, bad sectorów czy takich tam, bo sprawdzałam go niedawno programem HDTune i wszystko grało.

system optymalizowałam, zbędne bajery są powyłączane, pulpit klasyczny, plik wymiany 1 giga a komputer to:

Pentium Centrino 1,4 (pierwsza generacja), RAM 512

ktoś ma pomysł na co powinnam zwrócić uwagę?

ah, dodam jeszcze, że nic się nie zwiesza, tylko ten właśnie problem z powolnym otwieraniem niektórych aplikacji oraz długi start systemu.

pozdrawiam,

martyna

Z tego co piszesz wychodzi ze Norton pozostawił po sobie syfek który zamula komputer. Spróbuj to wywalic specjalnym narzędziem do wywalania Nortonów :slight_smile: Picasso jest dobra na wszystko :wink:

znaczy mam powywalać zapisy w rejestrze, które koleś załaczył w tym swoim pliku?

bo sama wypowiedź picassa nie precyzuje, co mam zrobić z tymi zapisami rejestru…

Sorki, nie wyjasniłem. kliknij prawym na linku “nav2005xp_reg_removal.reg”, z menu podręcznego wybierz “zapiszelement docelowy jako” i skopiuj wten sposób na swój dysk. Powinno ci się to zapisać jako plik z rozszerzeniem .reg (wpis rejestru). Jak już to bedziesz mieć u siebie to kliknij na tym pliku tak jkabyś go chciała uruchomić (ewentualnie prawym i wybierz z menu opcję “Scalaj”. I to wszystko - plik usunie ci z rejestru wpisy nortona. Nie gwarantuję że to pomoże na twój problem ale ślady po nortonie usunie - i jeśli to on powoduje zamulanie powinno coś pomóc.