Windows XP i ME na jednym komputerze


(0l0) #1

moja przygoda z kompem zaczeła sie nie dawno a xp to pierwszy system który instalowałem i na którym działam,pare dni temu dostałem win me i tu zaczeły sie schody,nie umiem zainstalować tego systemu obok xp mimo iż czytałem chyda wszystkie posty na ten temat prosze was o pomoc ,niestety nie znam dosa ,i to jest pewne utrudnienie może jes jakaś darmowa wersja dosa która moge zainstalować i nauczyc sie jego prosze pomuszcie jak dziecku za roczke -najlepiej


(Zbych ) #2

Obok xp nie zainstalujesz me, najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie dysku na partycje, a następnie zainstalowanie najlepiej na pierwszej partycji ME a na drógiej XP.


(Maniooo666) #3

Witam,

poczytaj poniższe artykuły:

http://www.chip.pl/archiwum/article_11655.html

http://www.chip.pl/archiwum/article_10790.html


(Bdrk) #4

Zrób format dysku C, potem najpierw zainstaluj ME a potem XP na osobnej partycji. A apropo ME to uważam że to straszne dziadostwo, lepiej mieć 98SE i XP (Takie jest moje zdanie, oczywiście ty możesz uważać inaczej)

Pozdrawiam ! ! ! !


(0l0) #5

mam 4 partycje na c xp a me chce na jakiej innej i chce to zrobic bez utraty danych mam także dyskietke startowa którą pobrałem ale nie wiem jak wpisac te komendy które zainstalują me na innej partycji niż c bo na c chce sie instalowac scancisk pokazuje że jest ok ale gdy zaczyna sie instalacja pokazuje sie komunikat że cjest nieodpowiednie(i dobrze bo tu jest xp)troche to głupio brzmi ale tak jest a komendy moge wpisywac po A:/ bo to mam na czarnym ekranie a nie migajacy kursor jak gdzieś przeczytałem po tym A wpisałem setup.exe i zaczeła sie instalacja tylko ze jest ten problem z c co zrobić żeby zainstalował sie na d??


(Damian) #6

Jak nie zainstalujesz ME na C i XP na D w kolejności instalacji 1.ME 2.XP ,to będziesz miał problemy z późniejszym ekranem wyboru systemu do uruchomienia.


(0l0) #7

znalazłem na jakimś forum co trzeba zrobic aby nie mieć tego problemu ale mam problem z komendami po tym A:/ co do dosa to nie mam o nim pojecia


(Maniooo666) #8

Witam,

poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... %2A+dos%2A

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... %2A+dos%2A

i tak na wszelki wypadek: :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... %2A+dos%2A


(Damian) #9

To skoro nie chcesz zrobić tak jak Ci napisałem,zróbmy tak:

Wejdź w dysk C i w widocznym na górze pasku adresu dopisz boot.ini. Wszystko powinno wyglądać tak: "C:\boot.ini" i wciskasz enter. Z wyświetlonego okienka skopiuj nam wszystko na forum,a my powiemy Ci co usunać.


(JNJN) #10

Jak zrobisz jak tu pisze to wszystko będzie chodzić.

http://hslab.pl/index.php?module=subjec ... &pageid=18