Windows XP i reinstalacja

Część, mam małego rebusa z XP profesjo(ana)lem. Mianowicie mam problem z logowaniem sie do systemu przez opcje trybu awaryjnego. Windows wówczas ma piękny jak zwykle niebieski ekran i komendę błąd hardware or software jeśli się powtórzy kup nowego kompa. Mam pytanie czy na to pomoże re instalacja a jeśli tak to czy hasła zostaną tak jak były nie zmienione do wszystkich profili czy będę musiał jeszcze raz ustawiać? P.S. Windows włącza się normalnie do profilu logowania.

Próbowałeś użyć z menu startowego (klawisz F8 przed startem systemu) opcji "ostatnia dobra konfiguracja?

Tak tak, ale nie o to mi chodzi. Musze sie zalogowac do ukrytego konta administracyjnego a moge to zrobic tylko przez tryb awaryjny. Hasla do profilow innych musza byc nie zmienione! Dlatego mam pytanie czy na to pomoze re instalacja?

Wszystko zalezy od tego czego dotyczy problem. Jeśli jest to problem ze sprzętem to reinstalacja nic nie da. Proponuję zanim cokolwiek zrobisz, sprawdź pamięć czy nie jest uszkodzona np. przy pomocy Mem Testu86 lub Gold Memory. Czy możesz podać treść komunikatu o błędzie? Czy są tam jakieś dodatkowe wskazówki?

Jeśli nie ma to możesz spróbować poprzez uruchomienie instalatora systemu Windows XP zpłyty instalacyjnej podczas startu komputera, potem po zgłoszeniu się menu instalatora, wybierasz instalację systemu, instalator sprawdzi czy na dysku nie ma juz kopii Windows XP i powinien Cię poinformować, że jest taka kopia i spyta czy chcesz ją naprawić