Windows XP i Slax na pendrive

Witajcie!

Chciałbym zrobić sobie pendrive z Windowsem i Linuksem. Mam już obrazy płyt itd., ale nie wiem jak to zrobić aby był bootloader i wybór co chcę uruchomić XP czy Slax. Próbowałem wrzucić oba systemy ale niezbyt chciało działać. Nic się nie bootowało.

(W biosie jest ustawiona opcja bootowania z usb) Kombinowałem już z Unetbootin, MySlaxCreator i BartPE. Ogólnie chodzi mi o to żeby były Live

z wyborem systemu.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Mico :slight_smile:

Tutaj masz jak zrobić pena z slaxem.

Tutaj jak utworzyć pena z kilkoma systemami.

A co do windowsa to niestety nie można zrobić żeby Ci się uruchomił system z obrazu z pendiva. Jedynie co możesz zrobić to zainstalować xp-ka na tym pendrivie i dorzucić na niego jeszcze linuxa w postaci obrazu czy też zainstalować go, ale nie mam pojęcia czy to bedzie działało ale teoretycznie powinno.

Nie mówi się linuxa tylko Linu ksa.

http://unetbootin.sourceforge.net/

Wybierasz urządzenie i obraz i już. Tylko pendrive musi być sformatowany w FAT!

Dzięki za odpowiedzi, ale Unetbootin korzystałem i zbytnio mi nie pomogło. Ze strony pendrivelinux.com też. To nic nie pomaga. Nawet bootloader sie nie pokazuje czy coś w tym stylu. W biosie mam ustawione 1st USB-ZIP, 2nd USB-FDD, 3rd USB-CDROM. Patrzyłem też u kolegi na kompie w biosie miał samo USB i też nie chciało działać. Nie wiem czemu tak jest.