Windows XP i wczytywanie

Witam,

Od pewnego czasu na moim komputerze pojawił się pewien problem. Mianowicie zawiesza się wczytywanie Win Xp podczas tego ekranu:

windows-logo-loading.gif

Magiczne trzy kwadraciki nie ruszają się z miejsca. Problem nasilał się głównie wtedy gdy, wyłączyłem komputer i włączyłem go dość szybko po wyłączeniu powiedzmy w ciągu godziny został ponownie uruchomiony to mogłem być pewny ,że bez kilku resetów się nie obejdzie. Natomiast gdy został włączony po dłuższym “odpoczynku” wszystko działało bez zarzutu. Dziś o dziwo po całej nocy również zawiesiło się wczytywanie Win XP, ale po 1 resecie ruszył normalnie.

Czym może być spowodowane takie zachowanie Windowsa? I jak to naprawić.

Z góry dziękuje za pomoc.

a czy możesz go uruchomic w trrybie awaryjnm albo normalnym z internetem

Komputer się włącza, tylko od czasu do czasu ma taki zastój, tylko jak już się zdarzy to trzeba go kilka razy zresetować żeby się wczytał.

a czy pred tym robileś\aś coś niecodziennego na komputerze

Raczej nie problem pojawiał się już dawniej od Grudnia, teraz jakby się nasilił.

Może to jest jakiś trop - przy próbie dostania się do trybu awaryjnego wywaliło mi blue screen i reset.

a czy pred załadowaniem(pokazaniem) się startu systemu pokazują się jakieś komunikaty np.

Nie ma żadnych takich komunikatów, normalnie się uruchamia, oczywiście jak już przejdzie faze wczytywania.