Windows XP i Windows 7 na tym samym komputerze

Cześć. Mam Windowsa XP Professional i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mam zainstalować Windows 7 na tym samym komputerze ??

Przyjmijmy, że Win XP mam na dysku C, a Win 7 chciałbym zainstalować na dysku H. Jeżeli tak chciałbym postąpić, to czy przed zainstalowaniem Win 7 musiałbym na dysku H robić format ??- pytam z racji tego, że am tam dużo danych(gier, programów, zdjęć, itp.). Jeżeli ktoś to wie to prosiłbym go o napisanie mi krok po kroku jak zainstalować tego Win 7.

Dziękuję bardzo za mądre odpowiedzi. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Możesz zainstalować na niesformatowanej partycji (pod warunkiem że masz wystarczającą ilość miejsca na niej) bez utraty danych. A instalka Win 7 różni się od instalacji jakiegokolwiek programu tym że musisz wymusić bootowanie z płyty w BIOSie (albo same ustawienia BIOSu, albo wywołać odpowiednie menu wyboru urządzenia z którego ma BIOS próbować bootować najpierw)

instalacja jest intuicyjna jeśli wszystko będziesz dokładnie czytał to zainstalujesz win 7 na H tylko wybierz odpowiednią partycje

musisz tylko zabaotować windowsa czyli tak jak kolega napisał wyżej spróbuj klawiszami na ekranie post(w sumie to powinno pisać nawet) F12, F11 F10,ESC

jeśłi nie zadziała to musisz wejśc do biosu(Delete,F2) i tam zmienić bootowanie

http://www.hotfix.pl/ustawienie-kolejnosci-bootowania-w-bios-ie-zmiana-i-wybor-urzadzenia-bootujacego-a131.htm

Dyski nie mają liter (C, D, H…) tylko partycje :!: :!: :!: :!:

Jak masz zainstalowany xp to wkłądasz płytę (lub przygotowany pendrive), startujesz instalator wybierasz docelową partycję gdzie ma być Seven (ZTCP instalator wymaga 15 GiB wolnego miejsca). Po instalacji będziesz miał pole wyboru systemów, Seven będzie domyślny (możesz to zmienić).

ale mogą mieć jeśli się zrobi partycje na cały dysk

Pamiętaj,że instalator Win7 nie wyświetla liter partycji tylko partycje i ich rozmiar.Właściwą do instalacji poznasz więc po jej wielkości.

A nie morzesz porostu zainstalowac win 7 na MIcrosoft Virtual Pc.

mam pytanie czy ty instalowałeś coś na virtual PC

pewnie nie wiesz że wydajność spada nie ma 3D raczej odwrotnie mógłby zrobić że ma win7 i instaluje xp bo musi mieć 1 program ale jeśli to ma być system do normalnego użytkowania to lepiej zainstalować obok bo i tak nie ma z tym problemu jeśli wszystko się przeczyta

a windowsa zainstaluj w trybie niestandardowym wtedy będziesz mógł wybrać partycje na której ma zainstalować wszystko powinno pisać ale nie wybieraj uaktualnienia bo ci zamiast xp się zainstaluje

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1960,1,Windows_7_obok_Windows_XP.aspx