Windows XP i Windows 7 - Sieć domowa

Witam, skonfigurowałem sobie sieć domową… Mam dwa komputery z Windows 7 i Windows XP oraz bramkę (AP Router) Komunikacja od stacjonarnego do bramki przebiega po kablu a do laptopa już działa Wi-Fi. Na Windows 7 wszystko dobrze jest skonfigurowane, lecz jak chce się dostać JUŻ z Laptopa (Windows XP) do swojego stacjonarnego z Windows 7 to woła o hasło, próbowałem już wszystkiego wpisywałem wszystkie nazwy użytkowników uruchomiłem konto gościa i też próbowałem się dostać tak lecz nic nie pomogło a zależy mi na tym aby mieć dostęp z laptopa na stacjonarke.

a próbowałeś puste hasło?

Taa i nic.

  1. Czy podajesz nazwę i hasło użytkownika, który ma konto na stacjonarnym PC?

  2. Czy udostępniasz jakieś zasoby? (jeśli nie, to nie podłączysz się)

  3. Sprawdź, czy udostępniane zasoby są udostępnione wszystkim (jeśli to tylko sieć domowa, to kliknij prawym na folder, udostępnianie, daj dostęp wszystkim i nadaj pełne prawa dostępu)

  4. Włączyłeś udostępnianie w Panelu sterowania?

  5. Nie grzebałeś w rejestrze? Wiele programów do “tweakowania” systemu zaleca wyłączenie udostępniania ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo.

Doszedłem do tego jak to zrobić napisze o tym innym użytkownikom:

Wszedłem w Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania:

Tam zmieniłem “Udostępnianie chronione hasłem” na “Wyłącz udostępnianie chronione hasłem”