Windows XP i Windows 7 wersja próbna na jednym komputerze?

Witam, posiadam system Windows XP Home Edition SP3 i mam zamiar zakupić również Windows 7 na nowy komputer, który niebawem kupię. Microsoft udostępnia za darmo, wersje 90 dniową systemu Windows 7 to czemu mam nie skorzystać :slight_smile: ale mam pytanie, które zaważy czy system zainstaluję:

  1. Czy mogę zainstalować Windows 7 na partycji gdzie są jeszcze inne pliki i foldery, a później odinstalować system bez formatowanie tej partycji ?

  2. Czy nie będzie konfliktu z tej racji że jest zainstalowany Windows XP Home Edition, pod żadnym względem, i mogę spokojnie zainstalować Windows 7 i korzystać z XP, a potem skasować Windows 7, bez skutków ubocznych na systemie XP będzie działać tak jak przedtem ?

Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Jedyną rzeczą, którą będziesz musiał wykonać po usunięciu Windows 7 z dysku będzie przywrócenie XPekowskiego bootloadera (szczegóły jak to zrobić znajdziesz na tym forum).

Możesz testować 90 dniową wersję Windows 7 bez żadnych ubocznych skutków dla Windows XP (jeśli Sam czegoś nie popsujesz). Możesz go zainstalować na dowolnej partycji (z wyjątkiem oczywiście partycji gdzie jest XPek).

Dziękuję za odpowiedź, mam ostanie pytanie jak usunąć sam system Windows 7 bez skasowania pozostałych plików na partycji ?

Normalnie usuniesz (np. z poziomu Eksploratora Windows)

tzn, zaznaczę pliki i usunę :slight_smile: ??

Prawdopodobnie tak da się i może będzie działać, ale bardzo musisz uważać bo możesz przypadkowo sformatować tą partycję i dane polecą w “kosmos”.

W twoim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja na dysku vhd. Poczytaj >> http://dawka.wordpress.com/2009/05/08/i … dysku-vhd/