Windows XP i Windows 7 wersja próbna na jednym komputerze?


(Gregoryfx) #1

Witam, posiadam system Windows XP Home Edition SP3 i mam zamiar zakupić również Windows 7 na nowy komputer, który niebawem kupię. Microsoft udostępnia za darmo, wersje 90 dniową systemu Windows 7 to czemu mam nie skorzystać :slight_smile: ale mam pytanie, które zaważy czy system zainstaluję:

  1. Czy mogę zainstalować Windows 7 na partycji gdzie są jeszcze inne pliki i foldery, a później odinstalować system bez formatowanie tej partycji ?

  2. Czy nie będzie konfliktu z tej racji że jest zainstalowany Windows XP Home Edition, pod żadnym względem, i mogę spokojnie zainstalować Windows 7 i korzystać z XP, a potem skasować Windows 7, bez skutków ubocznych na systemie XP będzie działać tak jak przedtem ?

Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam.


(Plgracz) #2

Jedyną rzeczą, którą będziesz musiał wykonać po usunięciu Windows 7 z dysku będzie przywrócenie XPekowskiego bootloadera (szczegóły jak to zrobić znajdziesz na tym forum).

Możesz testować 90 dniową wersję Windows 7 bez żadnych ubocznych skutków dla Windows XP (jeśli Sam czegoś nie popsujesz). Możesz go zainstalować na dowolnej partycji (z wyjątkiem oczywiście partycji gdzie jest XPek).


(Gregoryfx) #3

Dziękuję za odpowiedź, mam ostanie pytanie jak usunąć sam system Windows 7 bez skasowania pozostałych plików na partycji ?


(Plgracz) #4

Normalnie usuniesz (np. z poziomu Eksploratora Windows)


(Gregoryfx) #5

tzn, zaznaczę pliki i usunę :slight_smile: ??


(saturno) #6

Prawdopodobnie tak da się i może będzie działać, ale bardzo musisz uważać bo możesz przypadkowo sformatować tą partycję i dane polecą w "kosmos".


(Dritone) #7

W twoim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja na dysku vhd. Poczytaj >> http://dawka.wordpress.com/2009/05/08/i ... dysku-vhd/