Windows XP[instalacja bez płyty z oryginalnym kluczem]

Witam!

Otóż dostałem netbooka ale bez drivera z WinXP.Netbook ma przypisany system WinXP Professional i ma hologram przyklejony z kluczem produktu.Czy mogę ściągnąć samą instalkę systemu z jakiejś strony i wpisać klucz i to będzie legalne,czy mam to zrobić za pośrednictwem firmy Microsoft?Proszę o pomoc! !!

Witaj

jak masz orginalny klucz to możesz tak zrobić pobrać xp pro i zainstalować z własnym kluczem

dodatkowo podam instalacje z pendrive

http://pclive.pl/porady-komputerowe/win … drive.html

p.s

dodatkowo zapisz sobie ten klucz bo lubi sięścierać z obudowy ,lub zaklej taśmą

Wydaje mi się, że można pobrać system z http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/securedownloads/default.aspx, jest to o wiele bezpieczniejsze niż chomikuj itp.

Robię tak z Windows Vista i 7 i system normalnie aktywuje się, co najwyżej trzeba przedzwonić: http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx

Nie wiem czy nośnik nie jest powiązany z kluczem: jak-zainstalowac-profesional-nie-posiadajac-plyty-t476921-15.html Nie jestem pewien, ale na forum chyba udało się komuś zainstalować system podając własny klucz.

Trzeba uważać na wersje, które ściąga się z internetu. No chyba, że posiada się subskrypcję TechNet/MSDN, ale to kosztuje. Najlepiej byłoby pożyczyć płytkę od kolegi, który posiada legalny Windows XP.

[quote name=adam9870 jak-przeinstalowacsystem-win7-home-premium-64bit-t488597.html#p3077921]Albo prosisz kolegę który posiada płytę z Windowsem takim jak Ty, albo jeżeli masz np. kolegę, który posiada dostęp do subskrypcji TechNet, możliwe jest pobranie obrazu systemu i nagranie go na płytę. Podobnie jeżeli masz kolegę, który posiada nośnik z systemem i jest w stanie Ci go pożyczyć. Co do wersji z Internetu, jeżeli znajdziesz naprawdę niemodyfikowany obraz z MSDN/TechNet - możesz pobrać, jeżeli chcesz. Ja nie ufam tym wersjom z Internetu, bo niby normalna wersja, niby niemodyfikowana, a w środku są jakieś aktywatory itp., podczas gdy ja chcę zainstalować _legalnie_ system z oryginalnym kluczem i _legalnie_ aktywować. Dlaczego nie ufam? Otóż tutaj jest interesujący wywiad z pracownikiem polskiego oddziału Microsoft, który mówi o doświadczeniu, w którym kupiono Windows XP ze stadionu, dokonano analizy i systemy te (niektóre) wysyłały dane gdzieś na serwery w Niemczech. Oglądałem dosyć dawno temu, możliwe, że mój opis dokładnie się nie zgadza z tym co jest w wywiadzie.

http://www.dobreprogramy.pl/Rozmowa-z-K … 13988.html