Windows XP - Instalator nie startuje

(Ferrador) #1

Witam.

Wykonałem dziesiątki instalacji, reinstalacji, formatów, rebuildow czy jakby tego nie nazwać, na nowych i używanych dyskach, z podziałem na nowe partycje, i z wykorzystaniem starych, ale teraz jestem w kropce.

Mam laptopa, oryg. system, licencjonowany antyvir, monitoring itd, czyściutki od virow, trojanów itd., autoodtwarzanie na OFF, obowiązkowy scan raz w tygodniu, defrag raz na kwartał. Dbam jak mogę, żeby mieć porządek w systemie, tzn. C: jest TYLKO i wyłącznie dyskiem systemowym i nic tam nie ma, tylko instalki. Nawet do gier jest inna partycja... itd, itd, itd.

Skończyłem (fakt, dawno) szkole informatyczna (nie studia), wiec laik nie jestem.

Ostatnio chciałem zrobić reinstala bo cos w networku siedziało i program do śledzenia obiektów z gps online (monitoring samochodów na terenie Europy) zaczął się wywalać. Przeinstalowałem servicePacka, dodatki, flashe, wtyczki, frameworka, pluginy do niego, pluginy do programu monitorującego. nic, wywala błąd i wyłącza się, zarówno w Mozilli, IE, CrazyBrowser. Wszystko chodzi oprócz tego. Pomyślałem, ze nie będę książki pisał i chciałem zrobić reinstala.

Houston, we've got problem.

Bios, ustawienia bootowania, ustaw CD/DVD itd, wszystko poprawnie i jak zawsze Save&Exit, bla bla bla...

Uruchamiam ponownie, wyskakuje Bios, F2 to setup bla bla bla, rusza płyta, światełko mruga, kreci, czyta, ale...

NIE MA NAPISU Dowolny klawisz spowoduje uruchomienie z dysku cd... !!

(XMan) #2

1. Wykonaj reset BIOS-u do ustawień fabrycznych Load Optimized Defaults.

2. Ustaw jako pierwsze bootowanie z płytki.

Jeżeli masz taką możliwość to jeszcze możesz sprawdzić F12 podczas włączenia/resetu laptopa.

Nie będzie działać to sprawdź w BIOS-ie czy można ustawić F12.

1. Sprawdź przy ustawionym trybie IDE na AHCI.

Ostatnio jak instalowałem nowy system Windows XP na laptopie syna kolegi było odwrotnie AHCI na IDE

i dopiero udało mi się zainstalować :slight_smile:

Na tym laptopie Acer Aspie 5737z :

Po udanej instalacji ponownie Load Optimized Defaults , w razie problemów zmiana trybu w którym został zainstalowany system...

(MaveRick_) #3

@XMan To nie IDE na AHCI czy odwrotnie... instalator powinien się uruchomić a dopiero przy wyszukiwaniu dysku wywali, ze nie może znaleźć dysku ...

@ferrado Ja bym postawił na padnięty albo zabrudzony czytnik płyt. Mialem podobny problem i nie pomogło. Podpiąłem zewnętrzny czytnik płyt na USB i poszło...

Problemu nie rozwiązałem ale system zainstalowałem. Laptop był kolegi wiec :wink: ...

Prawdopodobnie czytnik nie łapie płytki na czas i komp przechodzi do odczytu na HD... Spróbuj ustawić TYLKO odczyt z CD bez możliwości z HDD ...

(Ferrador) #4

No i wszystko jasne, moje płytki musza miec juz jakies slady zuzycia [czyt. uszkodzenia;)], choc niewidoczne. Sprobowalem ich na kompie brata, efekt ten sam, sprobowalem systemu od brata u siebie (ma go pol roku) i ruszylo. Poinstalowalem wszystko. Nie wiecie przypadkiem, czy Microsoft wymienia systemy? Jesli mam (mialem) oryginalny, ale juz nie dziala, dostane duplikat?

Pzdr. i dzieki za wskazowki.

(Alan Elektro) #5

Od około 4 lat już nie. Kiedyś można było za darmo sobie wymienić.