Windows XP: Jak zmienić niebieski ekran logowania?

Witam ponownie,

Mam pytanie,

Podczas uruchamiania komputera, aby się zalogować muszę nacisnąć CTRL + ALT + DEL (bo tak sobie ustawiłem), ale chciałbym zmienić standardowy niebieski motyw, na inny.

Myślałem że to kwestia zmiany motywu na koncie administratora, ale niestety ekran cały czas jest niebieski. Po zalogowaniu na użytkownika i wylogowaniu także dalej jest niebieski.

Czy jest możliwość, żeby to zmienić?

Pozdrawiam.

nie, standardowo jest niebieski i taki pozostanie :wink: zmiana jest możliwa przy użyciu jakichś tam tweak’ów (ja u siebie zmieniałem na podobne do visty przy pomocy vista icon pack) i tyle wiem. pogooglaj, może znajdziesz coś ciekawego, jak co, daj znać.

Pierwsze co zrobiłem, to poguglałem i znalazłem coś takiego:

Lecz po instalacji zalecanego programu w tym forum “LogonStudio 1.0” można zmienić tylko ten graficzny, standardowy ekran logowania. Chyba masz racje, że nie da się tego zmienić a szkoda :slight_smile: bo ten niebieski ekran to aż w oczy razi, co nie?

Pozdrawiam.

tia, fakt. zapomniałem o logon studio, faktycznie zmienia tylko “ekran powitalny”, ale, no hm…, jak nie pracujesz w domenie czy cuś, to chyba wystarczy. Przy czym uważaj, bo logon studio nie odpala wszystkich motywów (z tych stworzonych przez użytkowników)i potem może wyniknąć jakiś problem. Sam polecam motyw/temat “missing element”. taki czarny z puzzlem :wink:

Hehe, no właśnie pracuje w domenie :slight_smile:

Praktycznie ekran logowania jest tylko do momentu zalogowania, wiec nie przeszkadza mi aż tak, ale warto nauczyć się czegoś nowego, bo myślałem że jest możliwość na zmianę wyglądu (np poprzez rejestr).

Dobrze wiedzieć :wink:

Dzięki za pomoc.

Można tak wydobywasz z zainstalowanego już Windowsa C:\WINDOWS znachodzisz plik logonui.exe kopiujesz na pulpit ściągasz ResHacker i zmieniasz pierwszą bitmapkę na jaką Ci pasuje zapisujesz zmiany i wklejasz spwrotem do C:\WINDOWS\system32 ja tak u siebie przerobiłem cały system ikonki logonui bootscren