Windows XP - jeszcze raz o licencji

Witam.

Jeśli przeoczyłem odpowiedź na swoje pytanie to wybaczcie.

Ostatnio można kupić system operacyjny Windows XP wersja OEM bez dodatkowego osprzętu (do samodzielnej instalacji na PC-cie).

  1. Do jakiej części hardware jest “przypisany” system ?

  2. Co się stanie jeśli wymienię płytę główną lub dysk twardy ? (będę chciał przeprowadzić modernizację).

Pozdrawiam : Marian

Nie ma żadnego problemu z modernizacją komputera , po instalacji systemu pewnie będzie pisało że masz nie właściwy klucz produktu ale w tedy dzwonisz na podany numer tel. i postępujesz zgodnie z tym co mówi automat i pewnie też powie że nie może aktywować klucza i połączy Cię z osobą , która się zajmuje aktywacją i powiesz co jest przyczyną nowej aktywacji np. nowa instalacja systemu i ona Ci powie co masz zrobić.

A system jest przypisany do plyty głównej i dysku dwardego.

Oooooooczywiście

Nawet jeżeli uda Ci się aktywować system w takim przypadku (co niekoniecznie się uda) to pamiętać musisz aby w komputerze było to Coś co jest wypisane na fakturze zakupu razem z Windowsem. Inakszej nielegal.

Witam.

W tym przypadku uzyskałem sprzeczne informacje od sprzedawców. Jedni mówią, że nowa licencja wersji OEM jest przypisana drudzy, że nie.

Venger : Ja piszę o nowej licencji czyli zakupu wersji OEM bez osprzętu. Masz rację jesli chodzi o licencję np. z myszką itp.

Dziękuję bardzo za wypowiedzi.

Pozdrawiam : Marian

Licencjonowanie oprogramowania