Windows XP - komputer się wyłącza po uruchomieniu

Witajcie!

Mam dosyć dziwny problem: od jakiś dwóch dni Windows się wyłącza przy uruchamianiu - czyli: włącza się komputer, następnie pojawia się ekran ładowania Windows i po chwili komputer się restartuje.

Co ciekawe, raz na jakiś czas komputer odpala normalnie - wtedy można pracować i nie ma żadnych problemów.

Ktoś ma pomysł, dlaczego on się tak dziwnie zachowuje?

Podejrzewam jakiś wirus (notabene inny komputer w sieci lokalnej też z Windows XP ma identyczny problem), ale przeskanowałem wszystko przez AVG i nie wykrywa żadnych wirusów.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc!

Ech, tylko jest problem:

klawiatura jest przez USB i o ile w BIOS’ie mogę swobodnie się poruszać to w przypadku tego ekranu (wybór systemu awaryjny etc) nie mogę nic zrobić (swoją drogą ten ekran się pojawia)

Witaj

przeskanuj tym programem(pełne skanowanie),podczas instalacji odrzuć wersję testową

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Ok.

Przeskanowałem i znalazł jakieś syfy:

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|D:\|E:\|F:\|G:\|H:\|K:\|L:\|)

Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM

Odznaczone opcje skanowania: P2P

Przeskanowano obiektów: 404136

Upłynęło: 48 minut(y), 40 sekund(y)


Wykrytych procesów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)


Wykrytych modułów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)


Wykrytych kluczy rejestru: 7

HKCR\Typelib\{831CBAC2-8283-4653-9D81-FEB9F3F6E47C} (Trojan.BHO) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

HKCR\Interface\{831CBAC4-8283-4653-9D81-FEB9F3F6E47C} (Trojan.BHO) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

HKCR\Typelib\{86A44EF9-78FC-4e18-A564-B18F806F7F56} (Trojan.MultiDefender) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{86A44EF7-78FC-4E18-A564-B18F806F7F56} (Trojan.BHO) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

HKCR\ActivationManager.ActivationManager (Trojan.MultiDefender) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

HKCR\ActivationManager.ActivationManager.1 (Trojan.MultiDefender) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

HKCU\SOFTWARE\ActivationManager (Trojan.MultiDefender) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.


Wykrytych wartości rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)


Wykryte wpisy rejestru systemowego: 3

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|AntiVirusDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|UpdatesDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.


wykrytych folderów: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)


Wykrytych plików: 3

F:\TEMP\regincd2.exe (Spyware.OnLineGames) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

L:\Seagate Backup\F\TEMP\regincd2.exe (Spyware.OnLineGames) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

C:\WINDOWS\SYSTEM.EXE (Worm.AutoRun) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.


(zakończone)

Zobaczymy czy to pomoże.

Dziękuje :smiley:

Dodane 23.09.2012 (N) 22:15

ok. Problem ciągle pozostaje, a nawet się pogłębia.

Teraz, nawet jak uda mi się uruchomić komputer, to przy skanowaniu kartki papieru przez urządzenie wielofunkcyjne komputer się restartuje.

Dzięki pomocnej sugestii jednego z użytkowników tego forum, ściągnąłem jeszcze Dr. Web i on coś jeszcze znalazł, wywalił, lecz problem pozostał. Po uruchomieniu dokładnego skanu Dr. Web zacina się gdzieś w połowie procesu skanowania. Spróbuje jeszcze jutro uruchomić na parę godzin Dr. Web’a, może coś wykryje.

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak się pozbyć problemu restartowania? Wolałbym z wielu względów nie formatować komputera.

Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasową pomoc!