Windows XP > Kosz > problem z usunięciem 5 plików

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów! (to mój pierwszy post na tym forum)

Mam problem z systemowym koszem.

W koszu tkwi 5 plików z update systemu Windows, których nic nie rusza.

Z dysku dały się usunąć tylko Unlockerem 1.9, niestety z kosza nie. :confused:

Nie można także ich przywrócić (chciałem je usunąć Unlockerem z wciśniętym SHIFT).

http://forum.dobreprogramy.pl/usuwanie-plikow-kosza-ktore-nie-chca-sie-usunac-t268972.html

Sposób w linku wyżej jest nieskuteczny, próbowałem wszystkiego, także w trybie awaryjnym.

To ekran komunikatu systemowego po próbie usunięcia jednego z plików:

509a8af4421d2701m.jpg

Dysk nie jest zapełniony, partycja systemowa ma 20GB wolnego miejsca.

Nie jest także chroniony przed zapisem a usuwany plik nie jest aktualnie używany.

Podaję kilka dodatkowych informacji o komputerze i systemie:

System operacyjny - Windows XP HE SP3 (aktualny update, instalacja miesiąc temu)

System plików na dyskach - NTFS (partycja systemowa regularnie czyszczona i defragmentowana)

Program antywirusowy - ESET Smart Security 4 (codziennie aktualizowany)

Czy pozostaje mi przyzwyczajenie się do ikonki pełnego kosza albo nowa instalacja? :confused:

Liczę na Waszą pomoc…

PPM na dysk >> właściwości >> zakładka narzędzia >> sprawdzanie błędów >> sprawdź i napraw >> po restarcie gdy sprawdzi spróbuj opróżnić kosz

:slight_smile:

Hehe, to byłoby zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Nigdy nie miałem błędów. :stuck_out_tongue:

Sprawdzanie dysków robię prawie przed każdą defragmentacją.

a zrobiłeś jak napisałem?

:slight_smile:

Oczywiście, że zrobiłem. Nigdy nie zaszkodzi powtórzyć czegoś, nawet po raz n-ty…

Niestety, pliki - uparciuchy, nadal siedzą w koszu. :confused:

Pobierz CCleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

przeskanuj nim >> on opróżnia kosz

:slight_smile:

Niestety, pliki w koszu nadal mają się dobrze… :confused:

Programik, który podałeś niezły! Podobny do starego Easy Cleaner’a.

Ma jednak dużo więcej możliwości własnej konfiguracji.

Co do tych plików w koszu zauważyłem jeszcze jeden plik w folderze:

Moje dokumenty\Pobieranie\unlocker_1.9.0_setup_master.exe

Pojemność 0 bajtów, też nie można go usunąć.

Tak w ogóle to instalka Unlocker’a zawiera złośliwe oprogramowanie w postaci Win32/Adware.ADON

Mimo to zainstalowałem go. Tylko po to aby usunąć foldery po update z dysku.

Zaraz potem odinstalowałem go. Niestety, zawiodłem się, bo pozostały one w koszu. :confused:

Edit:

Moje dokumenty\Pobieranie\unlocker_1.9.0_setup_master.exe

Plik już się usunął! Spróbowałem raz jeszcze pobrać instalkę unlockera.

NOD oczywiście ostrzegł mnie o adware, wybrałem rozłącz połączenie.

W folderze pobierania miałem tym razem łącznie 3 pliki, doszły 2 nieudanego pobierania.

Zaznaczyłem wszystko i usunęło się bez problemu, ale w KOSZu te stare siedzą. :slight_smile:

Ponieważ w instalatorze zawarte są programy go sponsorujące. Wystarczy tylko, abyś w trakcie instalacji odznaczał instalowanie QuickStores Toolbar.

Spróbuj jeszcze zrobić tak: pobierz InHerit. W opcjach folderów włącz na karcie Widok pokazywanie ukrytych plików i folderów oraz chronionych plików systemu operacyjnego.

Przejdź na dysk C:\ i przeciągnij ikonkę folderu RECYCLER na ikonkę wcześniej pobranego Inherit.

Po tym spróbuj usunąć te pliki.

Odpaliłem go ale nic się nie dzieje. Pokazuje się okno Uruchom i to wszystko.

Ani instalacji ani otwarcia nowego okna.

Przy okazji poinformuję, że próbowałem już kilku innych programów by usunąć te 5 pustych folderów.

A więc poza Unlocker 1.9 wypróbowałem FileASSASSIN, LockHunter i TFC (Temp File Cleaner).

Żaden z nich nie poradził sobie z opróżnieniem kosza. :confused: