Windows xp ładuje się w nieskonczoność = nie włącza się


(system) #1

Witam,

Mam problem z windows XP. Gdy chcę włączyć komputer, to pojawia się ekran z wyborem trybu pracy (awaryjny itp). Niezależnie jaki tryb wybiorę to system staje w pewnym miejscu kiedy sie ładuje. Mogę czekać w nieskonczoność a on dalej będzie się "ładował".

Próba sformatowania spełzła na niczym. A raczej na tym samym, bo kiedy instalator windows (ten niebieski) szuka wcześniejszych wersji windows, to staje w tym miescu i wyszukać nie może. Tzn. nie wyskakuje nic, że nie może znaleźć, tylko wyszukuje cały czas i nic się nie dzieje (tak samo jak przy włączaniu). Z konsolą odzyskiwania jest podobnie.

Wcześniej nic się nie działo, wszystko śmigało jak należy.

Czy ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim? Może to jest jakiś wirus? Proszę o pomoc.


(Piotrkijak) #2

Raczej nie, podejrzewałbym tutaj dysk, albo sprzęt. Podłącz inny dysk twardy i sprawdź, czy będzie to samo. Przeczyść też w środku komputer jeżeli jest zakurzony.


(system) #3

Nie mogę otworzyc obudowy, bo komp jest zaplombowany i stracę gwarancje. W poniedziałek dopiero mogę coś działać z serwisem. Do tego czasu chciałbym jakoś samodzielnie rozwiązać ten problem, jeżeli to możliwe bez zrywania plomb.


(Villy) #4

jestem tego samego zdania co Piotrek92, tak więc nawet jeśli dysk to sam nie możesz go wymienić, jedyne wyjście wizyta w serwisie. (Programowo tu nic nie zdziałasz, ewentualie spróbuj z płytą instalacyjną innego systemu np.vista )

Pozdrawiam.

Jakub


(Piotrkijak) #5

Niestety nic nie zrobisz, bo musisz zaingerować w sprzęt, a skoro masz plomby, to musisz wstrzymać się do poniedziałku i w poniedziałek zanieść kompa do serwisu.