Windows XP - legalność keya

Witam

Mam pytanko bo jakos mnie zaciekawiło

Czy używając legalnego key’a do Windowsa można zainstalować na nim Windowsa XP z pirackiej kopii ?

Dzieki za odpowiedz :slight_smile:

Pozdrawiam

Krzysiek

Legalnie nie, praktycznie tak.

Tak,tylko MS może to bloknąć,dwie konfiguracje na jednym kluczu i będziesz miał legalny klucz uznany za piracki

a jak by wyłączyć automatyczne aktualizacje ?

no i co z tego że wyłączysz automatyczną aktualizacje jak system musisz aktywować…

poza tym nawet jeśli będzie działać ładnie, pięknie to i tak jest to PIRAT !!

no chyba że ten klucz nie był jeszcze aktywowany, bądź instalacja jest wykonywana na sprzęcie na którym właśnie została wykonana aktywacja w przypadku OEM

a jeśli posiadasz BOX legalne jest takie działanie jeżeli system został uprzednio usunięty z poprzedniego urządzenia

ok dzieki za wszelkie informacje teraz już wiem co i jak :smiley:

Licencja jest jasna. Licencja jest klucz a Windows trzeba zainstalować z oryginalnej płyty. Możesz sobie ja pozyczyc od kolegi. Tylko musi byc taka wersja jak masz klucz. Kopiowanie płyt jest zabronione !!

Hmmm. Nie jestem w pełni przekonany do tego, co tu piszecie. Osobiście mam Windowsa z MSDN AA i nie mam płytki (Windows dostarczany przez MS w postaci obrazu ISO). Tak więc nie trzeba mieć płyty (a przynajmniej nie zawsze). Poza tym licencja z MSDN AA jest bodajże na 6 instalacji (6 aktywacji na tej samej maszynie lub po jednej aktywacji na 6 maszynach). Tak więc również nie jest prawdą, że jeśli jeden klucz jest na kilku maszynach, to od razu jest oznaczany jako pirat.

ale tworzenie kopii zapasowych nie jest zabronione

kamil_w , autor dokładnie nie określił co i jak skąd ma klucz skąd ma system, w jaki sposób uzyskał licencję,

W przypadku windowsa nie mozna tworzyć kpoi zapasowej. Jak masz licencje i ci sie popsuje płyta to dwonisz do Microsoftu i przysyłaja Ci za opłata nowa płyte.

xD dobre, możesz sobie zrobić nawet w przypadku systemów Windows kopie nośnika,

Za nim napiszesz taką porade to przeczytaj licencje windows oraz prawo które mówi że masz prawo do wykonania jednej kopi bezpieczeństwa nośnika a co do dostania płyt z microsoftu to pewno box bo co do oemów to już ci co sprzedali muszą nośnik załatwiać :slight_smile: tak brzmi prawo :slight_smile:

A czy nie da użyć kopi 1:1 czysta bez cheatów etc np kiedy niema płyty przy notebooku a trza wykonać czysta instalacje z użyciem oryginalnego cd key z obudowy ?.

foreste , zależy jaki to system ale tak da się i będzie to legalne,

lol przecież to jak instalacja z kopii zapasowej , jak ma legalny KLUCZ to o co wam chodzi ? Przecież instalator win nie sprawdza legalności płyty jak niektóre gry np…

Witam

Mam pytanie do prawie wszystkich osob udzielajacych sie w tym temacie. Dlaczego piszecie cos czego nigdy nie sprawdziliscie.

  1. Oryginalnyc cd key (klucz) nie bedzie dzialal na pirackiej wersji. Pirat to wersja corporate, oryginal to wersja OEM (zazwyczaj), lub BOX. Kazda z wersji ma inne cd’key’e

  2. Nawet jesli zainsalowales sobie system na czyims kluczu mozesz go aktualizowac do ponownej instalacji. Jesli w tym czasie ktos inny aktywowal system to Twoj system do nicu padnie i nic z nim nie zrobisz)

3)“W przypadku windowsa nie mozna tworzyć kpoi zapasowej. Jak masz licencje i ci sie popsuje płyta to dwonisz do Microsoftu i przysyłaja Ci za opłata nowa płyte.”

BZDURA

Według polskiego prawa (i prawa UE) masz prawo wykonac jedna sztuke kopii zapasowej. Prawo USA (o ktorym piszesz) nie ma w tym momencie zadnego znaczenia

Tyle, że według niektórych interpretacji zapisu o kopi zapasowej, ową kopią jest właśnie zainstalowany na komputerze system …

ad.1 zależy co rozumiesz pod stwierdzeniem piracka wersja, na odczepnego da się znaleźć w sieci obraz nośnika z systemem w wersji OEM… poza tym bezpieczniejsze jest pożyczenie oryginalnego nośnika co sugeruje się jeden z użytkowników w tym temacie.

ad2. a ktoś pisze inaczej w tym wątku ??

Ad1. Bzdury opowiadasz i jeszcze pouczasz innych! Osobiście sprawdzałem key do Windowsa XP Pro z MSDN AA na wersji obrazu z “czarnego rynku internetowego” i działał. Windows XP ma do siebie jeszcze to, że wyszło go kilka wersji i nie mówię tu o wersji Home i Pro, ale o jego rewizjach. Każda rewizja działa z innym zbiorem kluczy. I tak oto klucz od Windowsa XP Pro z MSDN AA działał obrazem systemu z sieci w wersji pierwotnej, ale np z obrazem z sp2 już nie.

Ad3. Tak jak pisze fiesta - punkt widzenia zależy od punktu patrzenia, a nie od tego gdzie stoisz. :wink: