WINDOWS XP - licencja OEM - legalny zakup z allegro?

Witam, chciałbym się dowiedzieć/uzyskać pomoc w kwestii zakupu nowego Win Xp Prof z allegro. Czy zakup i instalacja na moim komputerze np. tego systemu ( http://allegro.pl/item400426984_windows … _fvat.html ) będzie w pełni legalna?

Jak poprawnie zinterpretować ten zapis:

" Program sprzedawany jest z komputerem badz jego elementem (zgodnym z licencja OEM) z jakim zostal wczesniej zakupiony

(w tym wypadku z niesprawna myszka ps2) "

Możecie polecić jakiegoś uczciwego sprzedawcę ?

Czytałem że zakup win xp z allegro w wersji oem z dedykacją na komputery dell jest legalna ale intalacja takiego systemu na innym komputerze już nie (cena takiego win jest kusząca), czy jest to prawdą?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Cześć!

Najprościej zadzwonić na infolinię Microsoftu i przedstawić im problem

który Cię nurtuje.

Z tego co pamiętam to sprzedaż takiego systemu jest legalna

ale kupujący musi go zainstalować na komputerze firmy Dell.

Na tym zdjęciu akurat płytka cd-rom zakrywa książeczkę

i pod nią jest napis Dell. Zresztą zobacz inne aukcje

sprzedającego.

Aha, jeszcze jedno:

jeśli mnie pamięć nie myli to już od dłuższego

czasu nie ma czegoś takiego jak sprzedaż z jakimś elementem komputera (tutaj myszka i to jeszcze uszkodzona)

Microsoft zrezygnował z tego rodzaju sprzedaży.

Jeszcze raz mówię zadzwoń do Microsoftu

a miłe panie wszystko Ci wyjaśnią.

No to cześć!

no własnie ale wyraźnie na opakowaniu win xp jest zaznaczone że do sprzedaży wyłacznie z komputerami firmy dell - a na aukcji (nie tej którą podałem wczesniej) kupujemy nowy system bez komputera.

nie che kupić systemu za 100zł i potem okaże się że i tak jest on nielegalny :confused:

impassive , Jesli jeszcze raz będzie wprowadzał użytkowników w błąd swoimi prywatnymi interpretacjami tego jest legalne a co nie, to Twoja kolekcja ostrzeżeń gwałtownie wzrośnie. Twój post leci do kosza.

conrado , System Windows dedykowany do komputerów DELL nie może być (zgodnie z zapisamii licencji) instalowany na komputerze innym niż DELL.

Dlatego też ta cena jest taka kusząca.

sdar też tak uważam. a zakup systemu z linku który podałem w 1 poście ?

Po co tyle problemów! Jeżeli masz dobrego kompa kup sobie Viste i po sprawie.

omg zaki16 - jeżeli bym chciał (a nigdy nie będe chciał) viste to bym się zapytał o ten system. używam linuksa ale potrzebuję win xp - legalnego - dlatego proszę o pomoc. niechcę wydawać 300zł za system którego jestem zmuszony używac stąd pytanie o legalność win za 100zł/200zł

Conrado , Sdar napisał Ci kilka postów wyżej że ten system będzie u Ciebie nielegalny.

Poszukaj na allegro wersji oem za około 250 - 280 pln , w takiej cenie są orginały OEM XP Home.

wacek. , masz racje. jeszcze wczoraj kupiłem OEM XP HOME w normalnym sklepie za 220zł :slight_smile:

dzieki za info

pozdrawiam