Windows XP Licencja

Witam

Mam krótkie pytanie odnośnie edycji

Mam instalacje Microsoft Windows XP Professional SP3 VLK (Corporate) RTM PL

posiadam oryginalną płytę Windows XP Professional OEM

Czy mogę zainstalować Windows XP Professional SP3 VLK (Corporate) RTM PL, później zmienić klucz instalacyjny na ten co mam z wersji OEM, by potem przeprowadzić poprawnie legalnie aktywację oprogramowania?

Czy to ma jakiś wpływ na licencję iż mam Windows XP Professional OEM a instaluje edycje VLK?

Coś mi się wydaję że deko mylę pojęcia…

Możesz zmienić licencję z pirackiej na legalną bez preinstalacji systemu, jednak zalecana jest czysta instalacja z oryginalnego nośnika. Jeśli jednak nie chce ci się tego robić to zasada jest taka Home>Home, Professional>Professional (czyli mając piracką wersję professional, chcąc tylko zmienić klucz na już zainstalowanym systemie to musi od odpowiadać tej wersji)

W Windowsie XP klucze OEM nie pasują do płyty BOX i odwrotnie.

:confused:

system tak czy siak muszę instalować, nowy sprzęt

tylko że wersja SP3 VLK (Corporate) RTM PL ma wszystkie uaktualnienia do października zintegrowane, a tak to zrobię tylko integrację z SP3 i zainstaluje.

A może nacie jakąś stronkę gdzie są do pobrania wszystkie aktualizacje, ale tak w paczce, albo bezpośrednie linki do plików

w windows update masz wszystkie aktualizacje do pobrania i ci pobierze bez problemu jak będziesz miał oryginalny system, takie systemu zmodyfikowane np. poprzez dodanie aktualizacji sa bardzo zdradliwe bo przy okazji autop może dodać złośliwe oprogramowanie i masz lipę, nawet sum kontrolnych nie da sie poprawnie sprawdzić.

sorry ale kto ci takich bzdur naopowiadał, nie ma żadnego podziału płyt na BOX i OEM tylko na licencje, płyta to płyta , ważna jest licencja

@niezDarek

odnośnie poprawności i “prawdziwości” zintegrowanych aktualizacji nie mam cienie wątpliwości iz wszystko jest OK (NiKKA)

a dla systemu lepiej jest gdy aktualizacje są instalowane bezpośrednio odrazu a nie gdy coś już masz zainstalowane

czyli mogę czy nie mogę…

Klucze z wersji VLK nie pasują do pozostałych i odwrotnie.

VLK to typ kluczy licencyjnych używanych przez duże korporacje, często używany też przez piratów. Klucz produktu można zmienić bez względu jaki się ma obecnie klucz, ważne żeby pasował do obecnie zainstalowanej wersji, jeśli zakłada się brak preinstalacji systemu

Tu masz info jak zmienić klucz produktu http://www.osinfo.pl/artykuly/zmiana-kl … windows-xp

Finał

Instalowałem VLK podczas instalacji podałem oryginalny klucz z wersji OEM (początek kodu Q) nie przyjął jego

Zrobiłem integracje XP OEM z SP3 i zainstalowałem

@Dyzio23

masz racje, ale tylko wtedy gdy instalujesz system

@Punisher1948

również masz racje, gdyż wersja VLK ma baze kluczy do VLK a nie OEM , więc nie miało prawa mnie puścić instalacja przy kluczu OEM

wersja Professional VLK i Professional OEM to ta sama wersja, więc zmiana klucza będzie możliwa