Windows XP, logowanie,jeden użytkownik

(Baggo4) #1

Siema, mam problem nie wiem jak go opisać w temacie ale spróbuje tutaj. Więc od jakiegoś czasu nie wiem dlaczego zrobiło mi się w kompie takie cuś że jak włączam system on już sie uruchomi to pokazuje mi się konto (jest jedno konta Admin czyli moje które sam założyłem podczas formata który był dawno temu) i muszę wybierać chociaż użytkownik jest tylko jeden. Nigdy nie musiałem tego robić zawsze logował mnie sam na te konto. Prosze pomocy jak to zrobić bo to jest wkurzajace tak samo mam jak wygaszacz mi się robi to mam tak jakbym chciał zmienić użytkownika....Nie wiem czy coś pojeliście mogę nagrać o co chodzi i wstawić....

XP jest ORGINALNE ORAZ JEST TO WERSJA PROFESSIONAL Z SP2

(Cosik Ktosik) #2

W menu start->uruchom wpisz: control userpasswords2

i tam odznaczyć pole "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło

(Seba86mu) #3

Start -> Uruchom -> wpisz: control userpasswords2

i odhacz - "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło"

Zastosuj, Ok i uruchom ponownie komputer.

(Cosik Ktosik) #4

Co do wygaszacza, to w ustawieniach ekranu->wygaszacz, odznacz, po wznowieniu chroń hasłem (w Viście: Po wznowieniu, wyświetl okno logowania).

(Baggo4) #5

Ten sposób nie działa pokazuje mi się komunikat ze hasło jest źłe czy coś w tym rodzaju.

Cocosik dzięki akurat to działa.

(Leon$) #6

spróbuj tego sposobu

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >> scal z rejestrem >> restart

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

(system) #7

U mnie po wpisaniu "control userpasswords2" loguje się automatycznie na Administratora, co zrobić by logować sie na użytkownika ( z prawami administratora)?

(mareksolak) #8

hautan1 , A przypadkiem nie przacujesz na ukrytym-wbudowanym koncie "Administrator"

jeżeli tak to zaleceam zełożenie własnego z prawami admina , zaśmiecanie konta systemowego nie jest zalecane

ufo83mw , załóż własny temat albo pisz na GG