Windows xp-Mała rozdzielczosc i 4 bity

(Cybor) #1

Mój problem jest nastepujacy.Pewnego razu podczas pracy na komputerze po wielokrotnym nacisnieciu klawisza SHIFT wyrzuciło mnie do pulpitu,poczym znów do programu.Niestety po powrocie miałem czarny ekran.Zrestartowałem komputer i logo mojej płyty głownej było niewyrazne.Po załadowaniu sie systemu,mój ekran zaczoł migac.2 sekundy normalnie i zmienił sie na czarno,po 3 sekundach normalnie i tak w koło macieju... Przeinstalowalem system i po wyswietleniu sie pulpitu mam najmniejsza rozdzielczosc tj. 640x480 i 4 bity! :o .Po zainstalowaniu Service Packa 2 i najnowszych sterowników do mojej karty graficznej zaczyna mi migac ekran po załadowaniu systemu.Niewiem co może to powodować.

Podaje parametry mojego PC'ta

Nazwa płyty głównej Asus P4S800D

Procesor : Intel Celeron 4E 2400mhz

System : Windows XP Professional Service Pack 2

Karta graficzna: nVidia GeForce 6200a

Dodaje takze screen'a z obrazem

http://img233.imageshack.us/img233/7295 ... roblem.png

(Piotrkijak) #2

Po mojemu zdechała karta graficzna.

(Cybor) #3

karta ma niecałe 2 lata

(system) #4

Miałem GF6200. Właśnie po 2 latach zaczęła się przegrzewać i objawy były podobne. U mnie po wymiany pasty pod radiatorem problem znikł. Jak masz wersje pasywną, to odkręć bok obudowy i powiej na kartę jakimś domowym wentylatorem, ja tak robiłem jak czekałem aż pasta dojdzie pocztą i działało :wink:

(Piotrkijak) #5

To nie zmienia faktu, że nie mogła się uszkodzić. Znam nawet takie przypadki, że części komputerowe potrafiły się po roku uszkodzić. Spróbuj włożyć inną kartę graficzną, wgraj do niej sterownik i się przekonasz czy to jej wina, czy nie.

-- Dodane mniej niż minutę temu --

Ta, i przy okazji zostanie zakłócony obieg powietrza w obudowie...

(system) #6

Ta, ta.... Tylko sprawdzi w 5 minut, a nie będzie zmieniał i przekładał, instalował i sprawdzał... Już się tym obiegiem powietrza tak nie przejmujmy.

(eddie71) #7

Popieram to co podali przedmówcy o możliwości padnięcia karty.

Na razie zainstaluj jeszcze SP3 i inne aktualizacje bo masz nieaktualny system.

Po za tym pięciokrotne naciśnięcie klawisza SHIFT uruchamia funkcję"klawisze trwałe".

Mogło wtedy coś się pochrzanić z powodu dziurawego systemu.

(Piotrkijak) #8

Ta, i format nie rozwiązałby niby problemu? Weź przeczytaj danego posta ze zrozumieniem i zastanów się 3 razy, zanim na niego odpowiesz...

(saturno) #9
  1. Próbowałeś zmieniać tę rozdzielczość?

U mnie po prawidłowym zainstalowaniu sterowników (x1950pro) obraz wyglądał podobnie: http://img38.imageshack.us/img38/1968/sterownikati.png

Wystarczyło we właściwościach pulpitu wybrać większą rozdzielczość i jest OK do dzisiaj.

1. Przywróć domyślne ustawienia bios.

2. Spróbuj uruchomić jakiegoś Linuksa Live-CD.

3. Na wyłączonym komputerze wyciągnij i włóż z powrotem kartę do slotu.

(eddie71) #10

Przepraszam.Przeoczyłem fakt reinstalacji.

(Cybor) #11

1.Po zmianie rozdielczosci nic sie nie dzieje tak jakby ustawienia sie resetuja oraz ekran miga po załądowaniu "Zapraszamy"

2.Próbowałem wiele razy i niC z tego

3.Sorki ale jestem zielony w tych sprawach i nierozumiem oco chodzi.

Dowiedziałem się ze komputer nie wykrywa mi karty grafiki..

W menadzerze urzadzen w zakładce "inne urządzenia" mam tak

Kontroler multimediów audio

Kontroler Raid

Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)

Kontroler wideo (zgodny z WGA)

(Piotrkijak) #12

Pobierasz np. to: http://www.ubuntu.com/download/desktop, wypalasz na płytkę i uruchamiasz z niej komputer. Dalej już sobie powinieneś poradzić.

(Cybor) #13

Wyczytałem ze LIVE CD jest do startowania padnietego systemu tylko ze mój XP'ek był instalowany 4 razy i nic to nie dało

(Piotrkijak) #14

Nie wiem, spróbuj podmienić grafikę, ewentualnie włóż tą do innego kompa I wszystko będziesz wiedział, bo po mojemu na 99% to grafika.