Windows XP , mało miejsca na dysku C

Nie wiem jaki tytuł nadać do tego wątku , … coś wymyśliłem nie wiem czy dokładnie pasuje do tego co mam zamiar tu opisać

  • może zabrzmi to banalnie ale proszę o rady bo dla mnie to dość uciążliwy problem :

Jednego dnia na dysku C mam wolnego miejsca na 1,67 GB i normalnie działam w różnych programach , niestety niekiedy wolne miejsce na dysku C kurczy się aż do 190 MB pomimo tego że nic nie doinstalowuję i jest to świeżo po włączeniu kompa … Gdy włączam ACD Photo Editor nagle wyskakuje mi komunikat o tym że jest zbyt mało miejsca na dysku C i o tym że jest zbyt mało miejsca na pamięć wirtualną … - no i przy tym wszystko zaczyna się mulić i niekiedy do tego stopnia że komp zaczyna się wieszać … o co w tym wszystkim chodzi ? Czy ma ktoś jakieś rady , wskazówki , podpowiedzi ? z góry za zainteresowanie dziękuję !

wylacz przywracanie systemu lub usunun najstarsze punkty przywracania systemu

To normalne że sie ci muli jak poczytasz o [PAMIĘCI WIRTUALNEJ] to problem sam ustąpi :o

#-o :o :lol:

Po pierwsze - musisz zwiększyć rozmiar pamięci wirtualnej nie będę sie rozpisywał jakie to ważne sam przeczytasz i po lekturze zrobisz co trzeba.

link - Pamięć wirtualna - plik stronicowania - http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_ram_03.php

nie rób tego co radził ci Daniel241190x tyko zrób to o czym napisałem ja bo jak nie umiesz zrobić zwiększenia [PAMIĘCI WIRTUALNEJ] a on ci radzi to co radzi , to możesz zrobić ale nie w tym wypadku .

po drugie

jest taka funkcja po wyłączeniu której od razu zyskasz , jeżeli z niej nie korzystasz nazywa się [hibernacja]

następnie szukamy programu TiuneUp Utilities 2008 lub starszego poszukaj wersji portable w Google nie będziesz musiał instalować odpalasz z ikonki

postępowanie w programie

1- zakładka uwolnij miejsce na dysku

wyświetli się Sugerowane pozycje do wyczyszczenia

a- Niepotrzebnych plików i kopi zapasowych

b - Funkcji Windows - naciskamy - Tryb energo oszczędny Hibernacja jeśli nie korzystasz zyskujesz wyłączając tą funkcję sporo będziesz miał napisane ile sam sie zdziwisz ile to zajmuje miejsca . program jest po polsku polecam

lub poszukaj podobnych programów Google

masz Posty: 59 to taki banał jak opisałem już powinieneś znać czytać opisy programów do czego służą . :o :lol: =D> i tak na koniec napisz ile masz partycji ,jaka wielkość i ile zajętego miejsca .

dzięki realmadryt za radę - no jak widzisz , gwiazdą informatyki nie jestem i niekiedy dla mnie mega problem dla kogoś jest banałem - i dlatego otwarcie się do tego przyznaję … czytam jak najwięcej i szukam w google , ale nieraz nie nadążam za tym … Tą pamięć wirtualną rzeczywiście miałem za małą , ponieważ zostały wpisy po pamięci 256 (ram) … a teraz mam dokupioną 1GB … jednak i tak jak zmieniłem to od razu zabrało mi sporo miejsca na dysku C … mam dwie partycje tak trochę głupio podzieloną bo twardy ma 60 GB a ja mam C = 14,6 GB a wolnego mam teraz zaledwie 377 MB … D = 41,2 GB a wolnego w tej chwili 552 MB … kiedyś chciałem dorzucić do PhotoShopa dodatkowe filtry ale niestety na dysku C było dla nich zbyt mało miejsca a na dysk D nawet jak go wskazywałem przy instalacji nie szło … więc ten brak miejsca na dysku C jest uciążliwy … Na razie powiększyłem plik pamięci wirtualnej , a dysk już czyściłem narzędziem Windowsowskim , ale niewiele odzyskałem … no to na razie tyle zobaczymy jak będzie się zachowywał … ale będę tu zaglądał cały czas … dzięki nara !

Potenza1313 , to narzędzie Windowsowskie to Oczyszczanie dysku?? Przeczyść partycje programem Odkurzacz, tylko sprawdź listę plików do usunięcia, czy nie ma tam jakiegoś ważnego pliku! Możesz tez użyć programów CCleaner i Easy Cleaner.

Po prostu nie instaluj tyle rzeczy na C ja mam do C- 18GB i w zupełności mi wystarcza system + najpotrzebniejsze programy korzystam też bardzo często z programów portable których nie musisz w ogóle instalować polecam stronę do takich programów

link - http://portableapps.com/apps większość w opcjach ma język polski a jak nie to łatwo spolszczyć