Windows XP Mało miejsca na dysku D


(Rokito) #1

Cześć ! Mam Duży problem nie dawno mialem formata i moim probleme jest to ze pisze ze mam malo mijesca na dysku D , zaznaczylem all co jest na dysku i pisze ze to wazy 5,42 gb , wolne 6.56 gb , calkowity rozmiar 19 gb ! Wychodzi kolo calkowitego rozmiaru 12 gb a gdzie reszta ?

Screeny:

PS. uzywalem Cleanera !


(LonngerM) #2

1) Przeleć partycje scandisk -iem, kiedyś miałem taką sytuację, że coś się uszkodziło i system uważał, że mam 4GB miejsca mniej.

2) Ustaw byś widział foldery niewidoczne i wtedy zaznacz wszystko i sprawdź ile zajmuje... może ktoś przed tobą coś ukrył?;>


(Rokito) #3

To moj osobisty komp , nikt na niego nie wchodzil ...


(Piotrkijak) #4

arex1995 , to jest normalne, zawsze jest tak, że dysk jest mniejszy, niż jest podane na etykiecie. Ja np. z dyskiem 250gb mam tak, że na naklejce pisze 250gb, a jakiego programu do partycjonowania nie włączyłbym, to pisze, że ten dysk ma pojemność 235gb, tak więc jest to normalne.


(mareksolak) #5
  • Ukryte pliki i foldery

  • System Volume Information pewnie ma kilka giga

  • a czyszczenie dysku kiedy ostatnio robiłeś?


(CzajAn) #6

@Piotr92

Co ma wspólnego etykieta dysku i jego rzeczywista pojemność (zawsze 93.1% * pojemność handlowa wskazywana przez etykietę), z rozmiarem partycji oznaczonej literą D na dysku :?:

Zakładając, że kolega ma 2 różne dyski: Czy widziałeś kiedyś w sprzedaży dysk o pojemności 19 GB?

Nawet jeśli: To co pokazuje Windows to ta mniejsza z tych wartości

Poza tym: 19 GB * 93.1 % = 17,7 GB (to trochę więcej niż 12 GB)

Uzupełniając powyższy post

Jeszcze folder Recycler - może zawierać pliki znajdujące się w koszu przed formatowaniem - też może tam być kilka GB (oczywiście folder ukryty)


(Rokito) #7

mam 1 Dysk , dziele kompa z linuxem , ale sa osobne partycje , foramta mialem z micha temu i tak nie bylo tylko od jakiegos czasu , kolega mowi ze mam wirusa ktory tak z tym miejscem wkreca i podaje falszywe dane , sam nie wiem co robic , ;


(Piotrkijak) #8

Nie wydaje mi się, że to wirus, ale przeskanować możesz doktorem web curelt.