Windows XP MCE 2005 a brak płyt oraz brak recovery

Witam,

Może zacznę od początku. Dostałem komputer od siostry którego wcześniej używał 5-6latek. Komputer jest z Irlandii. Nie posiadam do niego rachunku ani płyt. Partycja recovery nie działała ani nie było do komputera żadnych płyt startowych (podczas włączania komputera wciskanie klawisza podanego na ekranie nic nie dawało) więc została usunięta (ponieważ przy próbie instalacji wszystko leciało od partycji D bez C a ona sama od odpowiedniego klawisza nie chciała działać).

Na komputerze widnieje naklejka m.in. z licencją na Windows XP Media Center Edition 2005.

Oto jednostka centralna:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … ct=3264373

Zamówienie płyt nie działa:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … 7342#N1498

Moje pytania:

  1. Co mam teraz zrobić aby mieć legalny system. Słyszałem, że wymagane są dwie rzeczy lecz ja mam tylko naklejkę…

  2. Czy jak ściągnę Windowsa XP MCE 2005 i skorzystam z kodu będzie to legalny system?

  3. Czy mogę lub muszę a może powinienem zakupić oryginalny nośnik XP MCE2005 np tu: http://allegro.pl/item1168600032_windows_xp_media_center_edition_2005.html:

  4. Jak mogę legalnie wgrać i używać np. na Windows 7 HP upgrade? Czy nie będę potrzebował płytki przy czystej instalacji? I jak z licencją.

  5. Jak wyjść z problemu z polskim windowsem. Czy mogę użyć wersji naszej PL czy muszę EN i wgrywać nakładkę.

Ogólnie jak najtaniej lub/oraz/do wyboru tanio rozgryźć ten problem :?

PS. Siostra twierdzi, że żadnych płytek nie było a nawet jak coś było to zostało wyrzucone przy przeprowadzce i że nie zatrzymała dla siebie żadnego oprogramowania którego używa lub nie :slight_smile:

  1. Sądzę, że najtańszym ale niebezpiecznym rozwiązaniem będzie punkt drugi.

  2. Będzie to legalny system bo będzie działał na twoim LEGALNYM kodzie.Alejest to metoda dosyć NIEBEZPIECZNA GDYŻ w sieci większość kopii jest zawirusowana. Radzę poszukać na Pebie.

3.Jeżeli zdecydujesz się na punkt 2 to ten nie bedzie konieczny.

4.O ilę się nie mylę to z XP nie da się przejść na sevena poprzez opcję Upgrade.

5.A czemu chcesz zrobić format ? Komputer przymula czy co? Jeżeli będziesz formatował i stawiał od nowa to możesz się posłużyć Polską wersją. Natomiast jeżeli chcesz mieć płytkę ratunkową " w razie czego" to ściągnij w takim języku jakim masz obecnie system.

Aby być w pełni legalnym potrzebny jest klucz i dowód zakupu. Ale bez dowodu da się obejść :wink: Jeżeli pobierzesz z internetu czystą kopie systemu, i zainstalujesz go na swoim kluczu, to będziesz legalny :slight_smile: Jeżeli m$ udostępnił do Windows MCE polskie MUI, to możesz je zainstalować. Ale nie radzę kombinować z niepodpisanymi cyfrowo “spolszczeniami” :wink:

Jak chcesz legalny 100 % system to musisz kupić sobie niestety nowego XP-ka lub Win 7 bo:

  1. Klucz który masz przypisany jest do Angielskiej wersji

  2. Jak Microsoft coś zwęszy że kombinujesz z kluczem i instalatorkami to zablokuje ci momentalnie twój klucz.

  3. Dla wystawienia nowego klucza będą wymagali : przedstawienia faktury wat zakupu systemu, zdjęcia oryginalnego klucza z nalepki.

  4. Skąd wiesz jaką inst-alkę trafisz? jest parę typów licencji VCL,MSN,OEM,BOX i coś tam jeszcze wgranie nieodpowiedniej zakończy się blokadą klucza.

  5. A żeby było jeszcze śmieszniej co do Media center klucze były przypisane pod odpowiednią wersję systemu tj;

Jak klucz był przypisany np do OEM Media Center sp2 v.200000.562000.23 a ty ściągniesz sobie wersje OEM Media Center sp2 v.2000000.249999.450000 to masz bardzo duże szanse że ci zablokują klucz no ale jak chcesz to kombinuj.

No więc co mam robić by mieć ten XP 2005?

Zamówienie płyt od HP już działa ale nie mam pewności, że wyślą MCE2005 a nie zwykły XP do tego koszt to 38euro i wysyłka tylko do siostry w Irlandii:

http://img337.imageshack.us/img337/8949/38073505.png Niestety nie zarabiam w euro, zresztą wtedy by tego wątku nie było :wink: A 160zł to trochę drogo. Do tego musiał bym pokryć wysyłkę do PL. Więc ze 200zł. A po 215 chodzi update do 7 więc sami wiecie :slight_smile:

Klucz mam więc ze zdjęciem foto nie było by problemu. Faktury zakupu PC wątpię by siostra miała, mam natomiast świstek od kuriera. Jeśli komputer był prezentem też potrzebny jest dowód zakupu?

Dalej nie wiem skąd ściągnąć odpowiednią wersję i czy to będzie legalne. Poza tym jak by zablokowali to jak mogę wtedy klucz odblokować?

Mi się wydało po wizycie na stronie M$, że można update z wszystkich wersji XP zrobić. Da się wgrać update do 7 od podstaw mając naklejkę na obudowie XP legalnie?

EDIT:

Aha na naklejce pisze: http://img411.imageshack.us/img411/5840/92820078.png pomoże ktoś znaleźć odpowiednie iso?

Na stronie specyfikacji komputera doczytałem:

"* Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 with Update Rollup 2

* Microsoft Service Pack 2"

Czyli wydaje mi się, że powinienem szukać Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 with Update Rollup 2 z SP2 i od HP…

W skrócie: masz możliwość przywrócenia legalnego systemu albo z nośnika zamówionego z HP albo z netu ale będzie on legalny TYLKO w wersji angielskiej.

Śmiało możesz zakupić Windows 7 Upgrade ale sprawdź najpierw czy Twój komputer spełnia wymagania sprzętowe Siódemki.

:roll:

No to jak masz sprzęt HP to zgłoś się telefonicznicznie do nich i otrzymasz płyty :slight_smile:

Tak za 40 euro (160zł) + wysyłka do PL to 200zł. Dałem screen ze strony.

Już sprawdzałem i spełnia.

Muszę poszukać odpowiedniej wersji XP MCE2005 aby zadziałał kod. Taka 2005 z SP2 powinna być chyba dobra. Najlepiej jak by obraz był chyba od HP. No i potem dograć SP3, Rollup 2 i język PL. Wie ktoś może czy była wersja od razu Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 with Update Rollup 2 i Service Pack 2?

@SilberPunkt: Tzn. jak wgram nakładkę PL którą nawet wgrywałem będąc u siostry to już nie legal ? :?

Tak, ponieważ jest to niezgodne z licencją dla tej wersji systemu. Co do samego problemu braku płyty z systemem Windows XP, jeśli masz naklejkę COA to tak na prawdę ani XP ani płyta z tym systemem nie jest Ci potrzebna, ponieważ możesz wykonać czystą instalację Windows 7 Upgrade a prawdopodobnie będzie to konieczne, przynajmniej tak wynika z tego zdania:

Nie orientuję się dokładnie czy akurat Media Center można aktualizować do Windows 7 i jeśli tak to zapewne też do Windows 7 Media Center ale tego najlepiej dowiesz się dzwoniąc do polskiego oddziału Microsoftu, nie musisz mówić przecież, że system jest w innej wersji językowej, myślę że licencja bez względu na język powinna być taka sama ale możesz też i to zapytać. Jeśli Microsoft potwierdzi możliwość aktualizacji do 7 to poprosisz siostrę aby Ci kupiła 7 Upgrade, tam pewnie kupi taniej a na pewno kiedyś przyjedzie do Polski to za przesyłkę nie będziesz musiał płacić :wink:

Zapoznaj się jeszcze z tym http://www.dobreprogramy.pl/Uaktualnien … 11430.html

Pozdrawiam!

Tyle, że w Irlandii siostra kupi mu upgrade w wersji angielskiej… :wink:

U nas upgrade jest też do kupienia za niewielkie pieniądze…

:roll:

A co to źle? Przynajmniej język nowy poznasz :slight_smile: Proponowałem zadzwonić do Microsoftu, jeśli potwierdzą możliwość aktualizacji tej wersji to być może można nawet zaktualizować do Windows 7 Ultimate i w Irlandii tę wersję dostaniesz na pewno taniej niż u nas i druga sprawa - w tej wersji będziesz mógł legalnie zainstalować spolszczenie i mało tego będziesz mógł nawet używać wielu innych języków.

Pozdrawiam!