Windows XP na B350

Witam, czy da się jakkolwiek zainstalować Windows XP na płycie głównej Msi B350 Gaming Plus?
Mam pod tego windowsa kartę przechwytującą obraz, dlatego potrzebuje…
Najwyżej może być Vista.
Instalator Visty lub XP mogę uruchomić, ale nie mogę korzystać z myszki ani klawiatury w instalatorze…
Jakieś pomysły?

Virtualbox

nie bedzie dzialac wtedy ta dodatkowa karta…

Na B350 za cholerę nie zainstalujesz Windowsa XP i Visty a problem z niedziałającą klawiaturą (brak sterowników USB) jest początkiem zabawy. Na Win7 można to rozwiązać, ale na XP musiałbyś klawiaturę na PS2 mieć.

Kiedy juz ja kupisz, to okaże się, że instalator będzie się wysypywał w 100% przypadków. Przyczyną będzie to, że w czasach WinXP o Ryzenach, lub nawet podobnych prockach, nikt nie słyszał. Nie tak dawno, dla zabawy, chciałem zainstalować XP na A8-7600. :wink: Kolejna zabawa, nawet gdybyś zainstalował dodając USB i Ryzena do obrazu XP, to do karty graficznej/integry Vega nie będzie sterowników na XP! Czyli bedziesz na 800x600 siedział, czy ile wtedy było…

Rozwiązania widzę dwa: Linuksy lub @anon17641694 pytaj o jakiegoś Quada z demobilu, na nich XP pójdzie, ale na nowszych nie…

Sprawdzałeś?

No to własnie, a idzie jakoś zrobić by karta przechwytującą wideo w tym przypadku jakiś tam pinnacle pod windows XP i Viste zadziałał na 7 ?

Ps. video grabber można kupić za 20 zł, to czy jest sens kombinować?

Czy ty własnie porównujesz gówno grabber na USB który przechwytuje w 240p do karty która potrafi to samo zrobić w 4k?

Skąd ja mam wiedzieć o jakim grabierze piszesz skoro do jego obsługi potrzebujesz 20-letni system operacyjny?

2 polubienia

Quady znalazły nowych (szczęśliwych mam nadzieję) właścicieli, została mi w zasadzie tylko jedna płyta z C2D. No i Optiplex 755 z modowanym za pomocą izolacji Q6600 :joy:

Ja mam 2x 6600 do oddania :stuck_out_tongue:

Pójdą na nich amatorskie wprawki?

1 polubienie

Kwestią są sterowniki,których na 20 i 13 letni system nikt nie napisze.Już z Win7 trzeba robić obraz ze sterownikami.To samo jest z nowymi laptopami i instalacją Win 98.Nawet jak pójdzie,nie będzie sterowników do dżwięku,sieci,itd.

Pochwal się jaki to model karty z czasów XP przechwytuje 4k. Bardzo jestem ciekaw.