Windows XP na dwóch partycjach

Witam. Byłem u znajomego zrobić “trochę” porządek w kompie. Okazało się, że ma on na partycji “c” zainstalowanego XP-ka i na partycji “d” również takiego samego XP-ka. Tak więc włączając kompa wyświetla się na starcie komunikat z pytaniem który system uruchomić.

Zainstalowałem po formacie na nowo system normalnie na partycji “c”, a tą drugą “d” sformatowałem i pozostała pusta.

Myślałem, że wszystko już będzie ok, jednak za każdym razem przy starcie dalej pojawia się ten komunikat pytający który system uruchomić…wiadomo, po wybraniu tego drugiego pojawia się kolejny komunikat oświadczający, że tego systemu nie można uruchomić, ponieważ został usunięty…

Dlaczego tak się dzieje…? Skoro dwie partycje zostały sformatowane, a system został już tylko jeden, to czemu wciąż proponuje dwa systemy…?

Musisz zedytować plik boot.ini. Plik jest ukryty, więc w opcjavh folderu musisz zaznaczyć, żeby pokazywał ukryte pliki i foldery oraz odfajkować chroń pliki systemu Windows. Dodatkowo dla 100% pewności spod konsoli odzyskiwania systemu wpisz polecenia fixboot i fixmbr.

Poczytałem o tym w necie co mi napisałeś i rzeczywiście…ok, dzięki, kapuje…