Windows XP na dysku logicznym partycji roszerzonej

Próbowałem znaleźć odpowiedź w sieci lecz jednoznacznej brak, stąd mój tekst na tymże forum.

Próbowałem zainstalować Windows XP na dysku sda11 (to jest siódmy dysk logiczny partycji rozszerzonej na dysku SATA), na tym dysku (sda) nie ma partycji podstawowej. Przygotowałem to miejsce, bo mój młodszy syn męczy różne gry, a laptopa mi szkoda więc kupiłem wersję Home Edition. Zmniejszyłem jedną z posiadanych partycji i … niestety. Instalator Windows twierdzi, że “nie ma dysku odpowiedniego do instalacji Windows XP” - taki jest mniej więcej sens. Próbowałem to miejsce pozostawić nieprzydzielone, formatowałem jako FAT32 oraz NTFS i niestety. Komunikat jest zawsze jeden i ten sam. Konsola odzyskiwania systemu Windows również jest w tym przypadku nieprzydatna. Czy pozostaje mi jedynie dokupienie dysku tylko dla Windows ?

potrzebna jest dyskietka ze sterownikami od płyty głównej do dysków SATA. Podczas instalacji, dyskietka powinna być w stacji, najlepiej wcisnąć “F6” i po pojawieniu się okna z pytaniem o instalację sterowników do napędów SATA nacisnąć “S” i enterem potwierdzić wybór. Resztą powinna pójść

Windows nie ma problemu z dostrzeżeniem dysku SATA. Widzi wszystkie partycje (ustawiłem w BIOS-ie tryb IDE dla SATA), mogę wybrać dowolny z siedmiu obecnych tam dysków logicznych, lecz mimo to twierdzi, że nie ma odpowiedniego dysku do zainstalowania.

Problem rozwiązany, zainstalowałem dysk specjalnie dla Windows.