Windows xp na dysku zewnętrznym

Witam!

Ostatnio postanowiłem zainstalować windows xp na moim dysku zewnętrznym. Robiłem krok po kroku wszystko wg. tego poradnika http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx … yskach+usb. Na czas instalacji wyjąłem dysk ,aby nie było problemów i przeszłem do instalacji. Lecz na problem natknąłem się odrazu. Podczas gdy windows wystartował z płytki pisało “Instalator sprawdza konfiguracje sprzętową” czy coś w tym stylu i zrobił się czarny ekran i na tym koniec. Myślałem, że źle płytkę zrobiłem i dla pewności wsadziłem tą orginalną nie przerabianą i to samo. Postanowiłem powtórnie włożyć dysk i instalacja poszła. Podczas wybierania partycji był dysk wewnętrzny i zewnętrzny wziąłem ten zewnętrzny i zrobiłem szybki format NTFS i zaczął instalować na niego pliki. Potem kazał zrestartować komputer i tak zrobiłem. Lecz po ponownym uruchomieniu zamiast kontynuacji instalacji był czarny ekran i nic się nie działo. Po odłączeniu dysku zewnętrznego i ponownym włączeniu systemu z dysku wewnętrznego pojawił się komunikat o złej konfiguracji dysku. Udało mi się to odpalić moją 2 orginalną płytką Vista opcją napraw komputer. W czym tkwi problem, że system na dysku zewnętrznym nie chce się zaintalować? Dodam ,że moja płyta główna posiada opcje bootowania z USB HDD. Proszę o pomoc ![-o<

porównaj z tym poradnikiem http://www.ngine.de/index.jsp?pageid=4176

:slight_smile:

Niestety to jest po angielsku i połowy z tego nie rozumiem a translator tłumaczy na jakieś głupstwa. Ale jeżeli zrobię to wg. tego poradnika to i tak nie rozwiąże mojego problemu z instalacją bez HDD w komputerze… :frowning:

http://toin.pl/index.php/2009/01/31/win … pendrivea/

Parę razy mi się to udało z tej instrukcji, jednak od wczoraj notorycznie męczę się z problemem z hal.dll

masz porównać czy dobra jest zawartość podanych plików

a po angielsku masz podany cały plik

i porównaj wszystkie pliki które mają mieć zmienioną zawartość

:slight_smile:

Dodane 31.01.2010 (N) 13:08

zauważ że kolega chce XP na dysku zewnętrznym

a ty dajesz linka XP z dysku

:slight_smile:

Ok spróbuje wg. tego poradnika zrobić. Tylko boję się, że tyle roboty po raz 2 pójdzie na marne i zamiast instalacji będzie czarny ekran. Jeszcze dziś ponowie próbę i dam znać o wynikach. #-o

Dodane 31.01.2010 (N) 17:07

Spróbowałem wg. tego ang. poradnika. Robiłem wszystko szczegółowo i na 100% płyta dobrze zrobiona, lecz jak się okazało problem nie tkwi w płytce. Wg. poradnika ustawiłem kolejność bootowania 1.USB HDD 2. CD-ROM. Niestety w czasie jak tam co robi na dosłownie cwierć sekundy napis “Brak boot***” Po słowie boot nie mogę dojrzeć co dalej. I po tym wyskakuje "naciśnij CTRL+ALT+DELETE aby zrestartować. Jak zrobię ten układ klawiszy nic się dzieje. Przy ustawienia bootowania 1.CD-ROM 2.USB HDD robi się czarny ekran i tyle.

P.S. Możliwe, że przy wyświetleniu “Brak boot***” pisało “Brak bootmgr” choć pewny nie jestem. :frowning:

Dodane 05.02.2010 (Pt) 19:02

Czy ktoś mi pomoże? :frowning: