Windows Xp na dysku zewnętrznym


(Kazmirz30) #1

Witam!

Posiadam dysk zewnętrzny, więc pomyślałem, że zainstaluje sobie windows xp na tym dysku. Przerobiłem płytę instalacyjną wg. tego poradnika http://www.ngine.de/index.jsp?pageid=4176. Zrobiłem wszystko krok po kroku na 100% dobrze. Odczepiłem dysk wewnętrzny i włączyłem dysk zewnętrzny i ustawiłem w biosie kolejność bootowania 1.Usb Hdd 2. Cd-Rom. Zapisałem zmiany i restart komputera nastąpił. Lecz w momencie kiedy ma zacząć bootować wyskakuje brak bootmgr wciśnij CRTL+ALT+DEL aby zrestartować. I na tym kończy się moje opowiadanie. Jeżeli zmienie kolejnosć w biose bootowania na odwrót piszę instalator sprawdza konfigurację sprzętową i potem czarny ekran. Po podłączeniu dysku wewnętrznego instalacja poszła lecz i tak się nie zainstalowało, bo po skopiowaniu plików i restarcie kompa w celu uruchomienia instalatora windows jest czarny ekran. Nie wiem czy to prawda ale w przypadku windows xp przy błedzie bootmgr należy na ten dysk skopiować coś z płytki w folderze i386 coś takiego. Teraz mam pytanie co trzeba zrobić, aby tegoż błedu nie było i zaczęła się bez żadnych przeszkód instalacja tego XP-eka?

Na dysku wewnętrznym posiadam Windows Vista SP2

Proszę o pomoc.

P.S. Założyłem ten temat, ponieważ tamten się przedawnił i nikt nie chce do niego powrócić.


(fiesta) #2

Nie możesz odłączyć wewnętrznego HDD gdyż wpisy bootloadera sa zapisywanane własnie na nim i stąd owy komunikat :slight_smile:


(roobal) #3

Ogółem to nie tak łatwo zainstalować XP na dysku przez USB. Jeśli nie masz przejściówki na IDE to musisz kombinować. Z tego co wiem to trzeba skopiować jakieś dodatkowe pliki po instalacji aby w ogóle XP mógł się bootować.

Pozdrawiam!


(Kazmirz30) #4

Więc co mam uczynić? Wy to jesteście profesjonalistami a ja przy wasz zwykłym gnojkiem. A da coś jeżeli odłącze dysk wewnętrzny i uruchomie dysk zewnętrzny i w konsoli odzyskiwania dam któreś z poleceń bootreca? np. fixboot fixmbr albo jeszcze czegoś?

-- Dodane 07.02.2010 (N) 15:08 --

Udało się! Ale nie do końca.

Postanowiłem zainstalować system podłączając dysk przez IDE. Wszystko poszło elegancko. Lecz przy starcie systemu już przez usb wyskakuje bluescreen STOP: 0x0000007B (0XBACC3524,0XC0000034,0X00000000,0X00000000,0X00000000) macie pomysły?

Aha. Chciałem jeszcze dodać, że to jest dysk ATA i po podłączeniu dysku komp go nie widział i musiałem włączyć opcje w biose ONCHIP IDE coś takiego. Po zainstalowaniu i włożeniu dysku do obudowy tą opcję wyłączyłem.