Windows XP na wirtualnej maszynie

(44.) #1

Chciałem się zapytać, czy mogę legalnie zainstalować Windowsa XP na wirtualnej maszynie mając oryginalny Windows 7?

(Odyniec_Stary) #2

A posiadasz oryginalną licencję Windows XP?

(drunkula) #3

…nie zainstalowaną nigdzie indziej?

(44.) #4

Posiadam zakupiony w sklepie Win XP, ale jest zainstalowany na innym komputerze jeszcze.

(bachus) #5

Jak to jest wersja box, spokojnie możesz instalować. Napisz chociaż jaka wersja Windows 7.

(rgabrysiak) #6

Czy aby na pewno? Autor napisał, że posiada system Windows XP zainstalowany na innym komputerze. Jak dla mnie jedna licencja, jeden komputer - nie ważne, czy jest to maszyna fizyczna czy wirtualna.

(44.) #7

Niestety wersja XP to oem. A Windowsa 7 to mam Home Premium też oem.

(rgabrysiak) #8

Czyli oba systemy są przypisane do urządzeń na których właśnie są zainstalowane i zgodnie z licencją nie możesz ich przenieść na inne urządzenie.

(44.) #9

Chciałem zainstalować XPeka na wirtualnej maszynie tylko dlatego, że nie działają mi oryginalne programy spod Xp na Windowsie 7. Czyli teraz mogę pozwać Microsoft o zwrot pieniędzy za programy, które mi nie działają, a wg zapewnień MS powinny :slight_smile:

(Longhorn2009) #10

Gdybyś miał wersje Professional windowsa 7 to ma on tryb XP do uruchamiania tego typu aplikacji. W wersji HP tej funkcjonalności nie ma.

(fiesta) #11

Pozywać sobie możesz, ale  dla własnej satysfakcji, rozrywki itd. Na wygraną bym raczej nie liczył ale na ośmieszenie w oczach rozpatrujących pozew na pewno. Przeczytałeś choć licencję na system który aktualnie posiadasz, zanim porwiesz się z motyką na słońce?

(44.) #12

Dla mnie to wcale nie jest śmieszne, wydałem mnóstwo kasy na oryginalne programy i teraz nie mogę ich zainstalować.

(Longhorn2009) #13

Może jest przewidziana jakaś aktualizacja dla nich.

(fiesta) #14

Jakie programy, jakie ich wersje?

Jest wiele sposobów na uruchomienie takowych (w tym uruchomienie w  trybie zgodności z danym systemem). Ale skoro nawet  się nie wysiliłeś żeby je podać na forum (a pozew już praktycznie napisałeś :wink: ) to trudno jest ci udzielić konkretnej odpowiedzi.

(Odyniec_Stary) #15

Co to za programy, oraz w którym miejscu MS zapewniał, że na pewno te konkretne programy będą działać na systemie Windows 7?

(drunkula) #16

Za to Ty jesteś już śmieszny - zgodnie z licencją możesz zainstalować OEM na jednej maszynie i jest on przypisany do sprzętu, masz xp na innej maszynie.

(44.) #17

Pomyliłeś się i to bardzo. Po prostu, kilka lat temu był artykuł na dobrychprogramach, gdzie autor uważał, że można instalować Windowsa na wirtualnej maszynie bez zakupionej licencji. Ale były też wypowiedzi MS, że nie wolno. I chciałem się upewnić jak to jest. Nie popieram żadnego piractwa,

(drunkula) #18

Windowsa tak, XP - nie. Są wersje których możesz używać 30-180 dni, tzw evaluation, ale następnie powinieneś je usunąć. Niemniej XP się łapie.

Pomyliłem się to trudno - kilka osób mówiło Ci to samo, a ciągle z tym polemizowałeś. 

(bachus) #19

Windows 7 Prof kupisz za ~140zł.