Windows XP - naprawa


(system) #1

Trochę pokopsał mi się Windows XP i chciałam go naprawić. Wkładam dysk instalacyjny, komputer się z niego uruchamia, daję "R", aby się naprawił, wyświetla się Konsola odzyskiwania systemu i tu pojawia się problem. Kiedy wpisuję chkdsk /r pojawia się napis, iż "Dysk zawiera jeden poważny problem..." (coś w tym stylu...) i żeby wpisać EXIT, aby opuścić Konsolę. Dlaczego tak się dzieje? Co to za poważny problem? :frowning:


(lazikar) #2

Co w tym stylu???


(system) #3

Nie, nic w tym stylu, nie pamiętałam dokładnie, co tam jest napisane. A napisane jest tam tak: "Stwierdzono, że wolumin zawiera przynajmniej jeden nieodwracalny problem".


(JNJN) #4

Z konsoli komenda:

chkdsk LiteraDysku /p /r

po chkdsk,literze dysku,p - spacja

/p: Sprawdza dysk w poszukiwaniu błędów a napotkane naprawia.

/r: Lokalizuje bad sectory

Pomoc

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=14270


(system) #5

Nic nie pomaga, cały czas wyświetla się ten sam napis.

:frowning:


(Tomek Zamlynny) #6

a spróbuj sprawdzic czy inne komedy działają :?:


(Micromac) #7

A czy pisze o jaki plik konkretnie chodzi? Podaj nazwę pliku do którego ten bład sie odnosi jesli takowa informacja jest. Na jakiej to partycji ten błąd dotyczy?


(system) #8

Niestety, nic innego nie pisze, jakiego błędu dotyczy, na jakiej partycji. Wyświetla się tylko ten napis: "Stwierdzono, że wolumin zawiera przynajmniej jeden nieodwracalny problem" i wpisz EXIT, aby opuścić Konsolę. Inne polecenia też nie działają. :frowning:


(JNJN) #9

Spróbuj nadpisać istniejącą instalację XP - postępujesz jak do nowej instalacji XP i naprawiasz R istniejącą instalację XP.

Lub zgrać dane,zdjąć wszystkie partycje z dysku,założyć i świeży system.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048