Windows xp nie chce się uruchomić

Witam,

Na komputerze mojej siostry windows xp nie chce się w ogóle włączyć, włącza się komputer jest pierwszy obraz,

dołączam zdjęcie dsc0005og.th.jpg,

i nic po za tym się nie dzieje, f11 i del nie działają, czy można to jakoś naprawić ?

Spróbuj wymontować najpierw klawiaturę, później mysz i zobaczyć czy ten ekran przejdzie dalej, za każdym razem uruchamiaj ponownie komputer. Jeśli nie da rady, zdejmij obudowę i odepnij dysk twardy, zobacz czy ruszy

Zresetuj CMOS zworką lub przez wyjęcie na 10-15min bateryjki. Pozostaw w slocie tylko jedną kość pamięci jeśli masz więcej. Spróbuj uruchomić.

Szczerze mówiąc, to tak w środku co jest co to nie bardzo wiem ;/.

To poproś osobę która się na tym zna by się zajęła Twoim problemem. Nie jest zalecane byś sam sobie odpinał część, a później coś urwał albo złamał. Ale decyzja należy do Ciebie.

A mógłby on zresetować bios przez klawisz insert??? zadziałałoby na takim biosie??? czy tylko w nowszych??? Do tego wiedzy nie trzeba.

Uważam, że przydała by się wiedza chociażby podstawowa, skoro użytkownik twierdzi, że nie wie co ma w środku to po co kazać mu wykonywać coś czego nie rozumie, może wykonać coś źle, lub w nieodpowiedniej kolejności. I uszkodzi jakiś element. Można podać jakiś link z opisem i obrazkami krok po kroku, a nie kazać resetować BIOS, zrobi zwarcie, albo się mu zawiesi i co mu pomożesz ? Uważam, że tutaj potrzeba troszki szerszej wiedzy w tym temacie. Pozdrawiam :stuck_out_tongue:

Zeus__ my tu nie o czarnej magii rozmawiamy tylko o najprostszych czynnościach. Żeby wyciągnąć baterię z płyty głównej nie trzeba studiować nauk magicznych. A poradników na necie jest multum, wystarczy wygooglować. Skoro łapie zwisa tuż po wykryciu procka, problem może leżeć po stronie (w kolejności) procek, pamięć, dysk. Reset BIOSu powinien pomóc na tyle że przywróci ustawienia default`owe (nazwijmy ostrożne) i jeśli to byle popierdółka dalej ruszy. Jeśli nie, trzeba szukać następnych w kolejności.

Zeus, po co tu wiedza, odpala kompa, wciska klawisz insert trzyma aż zresetuje bios, potem wyświetli mu się przy starcie, czy załadować domyślne parametry kliknie bodajże klawisz f1 lub f2 nie wiem jak tutaj jest z tym biosem.I niby o jakim zwarciu mówisz??? I na tym jego wiedza się kończy, nie na każdym chipsecie to działa ale spróbować można.A bateryjke tyle razy wyjmowałem i żadnego zwarcia nie było.oczywiście robiłem to na wyłączonym kompie…logika.I to tyle.Mam kompa 6 lat i nic nie spaliłem.

Dodane 29.03.2012 (Cz) 17:04

Aczkolwiek jak napisał kolega wyżej, trzeba sprawdzać po kolei, ja miałem podobny przypadek i wysypała mi się jedna kość pamięci ram.

To w porządku tego się nie czepiam

Dzięki za pomoc, resetacja biosu poprzez wyjęcie baterii pomogło ;).

Więc temat chyba do zamknięcia

Pavel- teraz pozostaje żebyś poustawiał sobie optymalnie opcje BIOSu, bo przy default`owych ustawieniach sporo niepotrzebnych/potrzebnych opcji będzie włączone/wyłączone.